Saulės elektrinės individualiame name: ką būtina apsvarstyti prieš įsirengiant?

Marius avataras

Posted on :
, ,

Būsto elektros gamyba naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės energiją, suteikia daug naudos Jums bei aplinkai. Saulės elektrinės padeda sumažinti aplinkoje paliekamą anglies pėdsaką, sumažina mėnesines išlaidas dėl elektros ir suteikia daugiau nepriklausomybės nuo energetinių tinklų. Taip pat įsirengę saulės elektrinę, būsite užtikrinti, kad prisidedate prie visos planetos gerovės puoselėjimo.

Jeigu svarstote apie saulės elektrinės įsirengimą, atsakome, į ką būtina atsižvelgti atliekant darbus.

Saulės elektrinės vieta

Prieš pirkdami saulės baterijas, įsitikinkite, kad tikrai turite kur jas pastatyti. Daugelis saulės baterijų yra montuojamos ant namo stogo. Tai reiškia, kad senesniuose namuose gali prireikti remonto, modifikacijų ar net visiškai pakeisti stogą, kad būtų galima naudoti saulės baterijas.

Tiesa, saulės elektrinę galima įrengti ir kieme. Jei turite laisvos vietos, tai yra puiki alternatyva brangiam stogo remontui ar jo keitimui!

Būsimos išlaidos

Saulės elektrinės beveik neabejotinai padės sutaupyti pinigų ilgalaikėje perspektyvoje. Patirtis rodo, kad kuo ilgiau naudositės atsinaujinančiais energijos šaltiniais, tuo daugiau sutaupysite, nes mažės sąskaitos už komunalines paslaugas.

Tačiau vis tiek yra išlaidų, į kurias reikia atsižvelgti. Pirmiausia – tai pradinė saulės modulių kaina, kuri gali būti gana didelė. Norėsite pagalvoti, ar įmanoma už šias išlaidas sumokėti iš karto. Jeigu perkate išsimokėtinai, įsitikinkite, kad atsižvelgėte į palūkanų normą ir kaip jos kaupsis laikui bėgant. Gera žinia ta, kad Lietuvos valstybė teikia paramą (dalinai kompensuoja) saulės elektrinės įrengimą, todėl galite ją įsirengti pigiau.

Tikėtina, kad pačiam diegimo procesui reikės samdyti patyrusius meistrus, o jūs turėsite padengti montavimo išlaidas, įskaitant bet kokius pakeitimus, reikalingus Jūsų namuose, kad būtų galima sumontuoti saulės elektrinę.

Ar saulės elektrinės jums tinka?

Saulės baterijos tampa vis populiaresnės, tačiau šis įrenginys turi savo kainą. Ji, net ir su valstybės kompensacija kartais yra per aukšta namų savininkams, todėl iš anksto įvertinkite būsimas savo išlaidas. Tai patikima investicija, tačiau tik tokiu atveju, kai sprendimas priimamas apgalvotai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *