Šiltinimo medžiagos – ne tik namams šiltinti

Marius avataras

šiltinimo medžiagosSPU šiltinimo medžiagos dar palyginti naujas dalykas namų ir pastatų šiltinimo sferoje. Prieš 40 metų atsiradęs būdas šiltinti namus, greitai išpopuliarėjo. Ne tik dėl ekologijos, tačiau ir savo įvairialypiškumo, kadangi poliuretanas tinkamas šiltinti ne tik individualius namus, bet ir daugiabučius, aukštus pastatus, netgi krovininius automobilius ar vasarnamius.

  • Specifiniai objektai. Kartais apšiltinti reikia ne tik fasadus ar namus iš vidaus, tačiau ir specifinius objektus, kaip pavyzdžiui karšto vandens rezervuarą. Naujųjų technologijų dėka, poliuretanas gaminamas itin plonas, o savo savybių visiškai nepraranda, todėl labai patogus įvairiems objektams šiltinti. Dar vienas niuansas, labai aktualus specifinių objektų šiltinimo sferoje – tai, kad izoliacinės medžiagos neišsitampo ir nepakeičia formos, kaip pavyzdžiui gali nutikti su mineralinėmis vatomis. Taip pat ši medžiaga yra nedegi ir tinka pavojingų objektų šiltinimui.
  • Drėgnoms patalpoms. Tarp SPU šiltinimo medžiagų – ir pirčių bei kitų drėgnų vietų apšiltinimas. Įprastos šiltinimo medžiagos tam visai nepritaikytos, tuo metu SPU drėgnų vietų izoliacinės medžiagos yra perpus plonesnės nei pavyzdžiui jau minėta mineralinė vata, o taip pat labai lanksti, ko nebūtų galima pasakyti apie polistirolą. Žinoma, šios medžiagos išsiskiria ne tik savo ekologiškumu, tačiau ir tuo, kad neleidžia susidaryti pelėsiui ar drėgmei prasivežti į sienas.
  • Šaltoms patalpoms. Kaip jau minėjome SPU technologija neleidžia pelėsiui kauptis ir drėgmei keliauti į objekto vidų ar atvirkščiai, todėl šios izoliacinės medžiagos puikiai tinka šaltoms erdvėms, kaip pavyzdžiui palėpei, kur nuolat tamsu ir vėsu. Tai ypač gali aktualu pasirodyti individualių namų savininkams, kurie šaltą namo palėpę nori paversti gyvenama erdve ir atsikratyti nemalonaus šaltuko šioje patalpoje.
  • Be paprasto vartojimo, SPU izoliacinės medžiagos tinka ir plačiajai pramonei. Tai labiau su betono integruoti statiniai, masyvūs objektai. Tai labai efektyvu, kadangi šios medžiagos neišsitampo ar kitaip nekeičia savo savybių. Dėl šių priežasčių rinkoje tokios šiltinimo medžiagos – ypač populiarios.

Tiesa, be visų išvardytų, regis, tokių ribinių šiltinimo būdų, SPU šiltinimo medžiagos apima ir individualių namų ir daugiabučių namų šiltinimą. Taip pat šios izoliacinės medžiagos tinka ir daugiabučių namų renovacijoms, stogo izoliacijai, kitų objektų šiltinimui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *