Techninė traktorių charakteristika: ką reikia žinoti?

Marius avataras

Posted on :

UAB „Dotnuva Baltic“Kad žemės ūkio darbai būtų vykdomi sklandžiai ir produktyviai, jums reikalingas patikimas traktorius ir kita kokybiška žemės ūkio technika. Priklausomai nuo planuojamų darbų apimčių, ūkininkai gali rinktis skirtingos techninės charakteristikos mašinas. Be to, verta atkreipti dėmesį, kuris technikos įsigijimo sprendimas atitiks konkrečios situacijos reikalavimus, t. y. kai kuriais atvejais verta galvoti apie technikos pirkimą, kitais atvejais rekomenduojama žemės ūkio technikos nuoma.

Tarpusavyje traktoriai skiriasi įvairiais techniniais aspektais, todėl rekomenduojame neskubėti priimti galutinio sprendimo ir visų pirma skirti laiko pokalbiui su šios srities profesionalais. Paprastai traktorius pasirenkamas, atsižvelgiant į dirvą ir planuojamų darbų apimtis, t. y. renkantis traktoriaus modelį ir galią, reikia įvertinti dirvos tipą ir konkrečios vietovės specifiką. Primename, kad galingesnis ir sunkesnis traktorius turės daugiau neigiamos įtakos dirvai. Poveikis dirvai gali būti mažinamas didinant kontakto su dirva plotą. Šiuo atveju galima naudoti platesnes padangas arba sumažinti oro slėgį. Specialistai teigia, kad nepakeičiamas pagalbininkas – automatinė oro slėgio reguliavimo sistema.

Renkantis traktorių, būtina atkreipti dėmesį ir į jo kabiną bei technikos valdymo niuansus. Džiugu tai, kad šiandien traktoriaus vairuotojo darbo vietos komfortas atlieka vieną svarbiausių vaidmenų, tobulinant šiuolaikinius mašinų modelius. Dėl šios priežasties modernios technikos darbo aplinka tampa panaši į piloto kabiną. Tai reiškia ne tik estetiką, bet ir patogesnį valdymą, didesnį automatizuotų funkcijų pasirinkimą. Primename, kad siekiant produktyvių rezultatų, svarbų vaidmenį atlieka ir pridedamų padargų matomumas, t. y. geros matomumo sąlygos užtikrina greitesnę operatoriaus reakciją į pasikeitimus. Galiausiai, lengvesnis traktoriaus valdymas užtikrina ilgesnius ir našesnius darbo rezultatus.

Negalima paneigti ir degalų sąnaudų klausimo. Šiandien beveik visi galingi traktoriai naudoja dyzelinius degalus. Kai kurie traktorių modeliai gali dirbti ir su biodegalais, tačiau tokios konstrukcijos yra gerokai brangesnės. Specialistai primena, kad vertinant degalų sunaudojimą, verta atsižvelgti ne tik į šiuolaikinės eksploatacijos sistemas, bet ir traktoriaus ratus. Jei ratai yra ploni ir kieti, jie kur kas labiau smenga į dirvą, todėl pasipriešinimas reikalauja didesnės galios. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei dirva yra minkšta ir šlapia.

Kad būtumėte tikri traktoriaus kokybe, darbo našumu ir produktyvumu, bendradarbiaukite su šios srities profesionalais, pvz., UAB „Dotnuva Baltic“, kuri siūlo žinomų gamintojų naudotą ir naują žemės ūkio techniką, pritaikytą įvairių darbų apimtims. Jei abejojate dėl savo sprendimo, skirkite laiko pokalbiui su profesionalais, kurie įvertinę jūsų dirbamą žemę, numatomas veiklos apimtis ir išorinius faktorius, padės išsirinkti konkretiems darbams tinkamiausią įrangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *