Viskas, ką reikėtų žinoti apie projektavimą

Marius avataras

Įvairūs statybos projektai, užduočių koordinavimas bei konsultacijos – tai daugelio architektų kasdienybė. Tai yra tos profesijos atstovai, į kuriuos kreipiamės norėdami pastatyti namą ar kitą svarbų pastatą. Visgi, bene didžiausias ir daugiausiai laiko užimantis darbas yra būtent projektavimas. Pačiam paruošti statybos ar namo projektą yra itin sudėtinga ir daugeliui beveik neįmanoma. Visgi, nepaisant to ar ruošiatės tai daryti patys, ar norite kreiptis į atitinkamą įmonę – labai svarbu kuo daugiau žinoti apie projektavimą bei jo ypatumus.

Projektavimo kaina

Projektavimo kaina greičiausiai yra bene svarbiausias faktorius, lemiantis tai, ar nuspręsite kreiptis pagalbos į tam tikrą įmonę. Visgi, tikslią kainą atsakyti išties sunku, mat ją lemia daug skirtingų aspektų: pastato dydis, projekto sudėtingumas, įvairios papildomos detalės (pavyzdžiui, vandentiekio įrengimas). Svarbu atminti, jog kvadratūra nesudaro itin didelio skirtumo, kai kalbame apie paties projekto kainą, ypatingai, jeigu statysite vidutinio dydžio pastatą. Tačiau, kaip ir minėjome, galutinę sumą Jums pasakyti galės tik įmonė, su kuria bendradarbiausite.

Projektavimo eiga

Jei visgi nusprendėte kreiptis į architektą, greičiausiai Jums įdomu, kaip vyks tolimesni procesai. Pradėkime nuo to, jog daugelis šios srities atstovų siūlo nemokamą pirmąją konsultaciją, kuri gali padėti Jums apsispręsti dėl to, ar norite tęsti darbą būtent su šiuo asmeniu. Jeigu nuspręsite pasirašyti sutartį, architektas greičiausiai atliks sklypo analizę ir ims ruošti pastato projektą. Galiausiai šis Jums pristatys kelis įmanomus variantus, iš kurių Jums beliks išsirinkti labiausiai patinkantį.

Kaip išsirinkti architektą?

Norint išties gerai paruošto projekto, svarbu išsirinkti puikų specialistą. Pirmiausiai – atkreipkite dėmesį į atsiliepimus internetinėje erdvėje, kur galėsite nuspręsti, kaip architektas dirba bei ar yra malonus. Vėliau – peržvelkite jo darbų pavyzdžius, įvertinkite ar šie atitinka Jūsų mėgstamą stilių. Susitikę su architektu nebijokite ir patys uždavinėti klausimų, atidžiai stebėkite, kaip Jums sekasi bendrauti – juk sklandūs pokalbiai bus vienas iš svarbiausių dalykų, rengiant pastato projektą. Bet kokiu atveju, nesirinkite paties pirmo specialisto ir susitikite bent jau su keliais, jog galėtumėte šiuos palyginti tarpusavyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *