3 signalai, pranašaujantys, kad kandidatas į vadovo postą nėra tinkamas

Marius avataras

Posted on :

Kuomet vadovų paieška organizuojama be profesionalų pagalbos, kartais apsispręsti būna išties sunku. Net ir tiksliai identifikavus keliamus reikalavimus ir radus iš pirmo žvilgsnio juos atitinkantį kandidatą, verta atkreipti dėmesį į kai kurias smulkmenas. Pateikiame dažniausiai pasitaikančias aplinkybes, kurioms esant prie kandidato pavardės galite drąsiai rašyti minusą.

Kandidatas vėluoja į pokalbį

Žinoma, tokios situacijos, kaip netikėtai sugedęs automobilis ar pamesti namų raktai yra žmogiškai suprantamos ir nepriklausančios nuo mūsų valios. Tačiau jei pavėlavęs į pokalbį kandidatas dėl to  net neatsiprašo, turėtumėte pagalvoti apie tai ar jam būdingas atsakomybės bei mandagumo jausmas, kuris yra būtinas kiekvienam geram vadovui. Net jei vadovų paieška buvo sudėtinga ir ilga, o vėluojantis kandidatas yra vienintelis lyg ir tikęs pareigoms, nenumokite ranka į tokį elgesį.

Kandidatas nerodo iniciatyvos

Kai pirminė vadovų paieškabaigiama ir pagal CV tinkami kandidatai kviečiami darbo pokalbiui, turėkite omenyje, kad ne tik jums reikia vadovo, bet ir kandidatui reikia darbo. Jei bandant susitarti dėl abiems pusėms tinkamo susitikimo laiko, kandidatas nerodo iniciatyvos ir neprisitaiko prie jūsų pasiūlymų, vertinkite tai kaip kandidato abejingumą. Net ir turėdamas užimtą dienotvarkę, bet būdamas suinteresuotas ir motyvuotas, kandidatas rastų laiko svarbiam susitikimui.

Kandidatas pernelyg pasitiki savo jėgomis

Viena iš pagrindinių gero vadovo savybių yra gebėjimas mąstyti objektyviai, mokėjimas realiai įvertinti situaciją ir sugebėjimas pasverti savo jėgas bei galimybes. Dažnai vadovų paieška orientuojama į motyvuotus ir veržlius kandidatus. Tačiau net ir šios teigiamos savybės turi savo ribas. Jei kandidatas pirmojo pokalbio metu, net neturėdamas pilnos informacijos apie įmonės veiklą, kuria grandiozinius planus ir nepagrįstas vizijas, žinokite, kad toks perdėtas pasitikėjimas savo jėgomis vėliau gali tapti kliūtimi priimant pasvertus sprendimus.

Vadovų paieška ir atranka yra kompleksinis procesas, kuriame reikia atkreipti dėmesį į visumą. Čia svarbus tiek kandidatų prisistatymas, tiek jų požiūris į darbo poziciją bei atrankų metu atliktų testų rezultatai. Vos pastebėję pirmąjį pavojaus signalą, galite neišbraukti kandidato iš sąrašų, tačiau apibendrinant visus rezultatus ir priimant galutinį sprendimą nepamirškite svarbių smulkmenų ir stenkitės sudaryti bendrą kandidato portretą. Plačiau apie vadovų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/tiesiogine-vadovu-paieska

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *