Kaip pagaląsti žoliapjovės peilį?

Marius avataras

Posted on :
,

Žoliapjovės peiliai yra viena iš dalių, kuri net ir atsakingai naudojantis žoliapjove laikas nuo laiko susidėvi. Kai peiliai atšimpa žolė pjaunama netolygiai, o pjovimo procesas tampa nesklandus, žoliapjovė stringa ties didesniais žolės kupstais ir pan. Žinant, kad žoliapjovės peiliai jau tinkamai neatlieka savo funkcijos, skubėti pirkti naujų peilių tikrai nereikia. Pakanka juos pagaląsti laikantis mūsų rekomendacijų.

Pasiruošimas

Prieš galandant peiliai turi būti išimami. Norint tai padaryti atsukama juos laikanti veržlė ir peiliai atsargiai nuimami. Nuimdami peilius neimkite jų už ašmenų, nors peiliai ir atrodo atšipę, tačiau vis tiek galite įsipjauti. Nuimtus peilius nuvalykite sausa medžiaga, pašalinkite žolės ar žemės likučius.

Galandimas

Dvišakiai ir trišakiai žoliapjovės peiliai galandami elektriniu galąstuvu. Galandama viršutinė peilių pusė. Galandimas atliekamas laikrodžio rodyklės kryptimi braukiant peilius 45 laipsnių kampu. Peilių vidus paprastai negalandamas, o galandama pusė išorinio peilio ilgio. Galąsdami žoliapjovės peilius būkite atsargūs ir laikykitės saugos rekomendacijų. Galandimo metu rekomenduojama naudoti apsauginius akinius, nes susidariusios skeveldros gali patekti į akis. Taip pat itin atidžiai imkite pagaląstus peilius ir  naudokite darbines pirštines.

Peilio įdėjimas į žoliapjovę

Pagaląstą peilį prisukite ant konusinio varžto ir  priveržkite veržlę. Tam naudojamas atitinkamo dydžio veržliaraktis. Veržlė turi būti tvirtai, tačiau ne per daug  priveržta. Rekomenduojama veržti veržlę  tiek, kad tai darant nereikėtų panaudoti jėgos.

Tinkamai atlikę žoliapjovės peilių galandimą nepamirškite ir dar vieno smulkaus, tačiau svarbaus priežiūros darbo. Laikas nuo laiko specialiu tepalu turi būti sutepami tam skirti žoliapjovės taškai. Sutepimas sumažina metalo trintį ir užtikrina nepriekaištingą žoliapjovės veikimą. Po pagalandimo jau pirmą kartą naudodami žoliapjovę, įsitikinsite ar viską atlikote teisingai ir žoliapjovės peiliai tinkamai atlieka savo funkciją. Kai peilis gerai pagaląstas ir prisuktas, žoliapjovė pjaus tolygiai, netrūkčios, o nupjauta žolė bus vienodo aukščio. Na, o jei abejojate ar viską atlikote teisingai ir įjungta žoliapjovė skleidžia neįprastus garsus, nerizikuokite ja naudotis, o kreipkitės į sodo technikos meistrus, kurie nustatys ir pašalins trukdžių priežastį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *