Ar verta rinktis lengvojo lydinio ratlankius?

Marius avataras

Kad ir kokie bebūtų, nauji ar naudoti ratlankiai – tai svarbi konstrukcinė automobilio dalis. Per juos transmisijos elementu nuo padangos į pakabos detales yra perduodamos įvairios kelio reakcijos jėgos. Nuo įvairių ratlankių geometrinių parametrų priklauso ne tik pakabos charakteristika, bet ir padangų tipas. Tai daro didelę įtaką automobilio stabilumui posūkyje, jo dinamikai bei ekonomiškumui.

naudoti ratlankiaiŠiuo metu tapo gana įprasta, kad didžioji dalis automobilių gamintojų savo gaminius puošia tik lengvojo lydinio ratlankiais. Jie po truputi išstumia štampuotus ir kaltus. Lengvojo lydinio ratlankių atsiradimas nėra naudingas vien tik automobilio estetiniam vaizdui. Jie pagaminti iš tokių metalų kaip aliuminis ar magnis, o kartais net ir iš jų mišinio ir pasižymi tuo, jog yra žymiai lengvesni negu paprasti plieniniai. Jie pagerina automobilio valdymą ir jo greičio charakteristikas. Be to, lengvojo lydinio ratlankiai yra žymiai geresnio šiluminio laidumo negu standartiniai plieniniai, todėl jie geriau paskirsto aukštą temperatūrą, kuri atsiranda dėl stabdžių sistemos veiklos. Tokiose situacijose, kai automobiliu tenka didžiulė apkrova, sumažinama tikimybė stabdžių sistemai sugesti arba užsiblokuoti dėl perkaitimo. Šio tipo ratlankiai gali būti pagaminti pačių įvairiausių formų, todėl jie patenkins ne tik naujausius mados reikalavimus, bet ir pačių įnoringiausių pirkėjų skonį.

Jeigu lengvojo lydinio nauji ar naudoti ratlankiai yra pažeisti ar jais tinkamai nepasirūpinama, juos gali paveikti galvaninė korozija, kuri pasireiškia tada, kai tokio tipo ratlankių metalas artimai kontaktuoja su kitos rūšies metalu, pavyzdžiui, geležimi. Jų sąlytis bei terpė, t. y., aukštos pH vanduo ir kt., yra pagrindinė tokio tipo korozijos priežastis. Nors ši korozija retai kada paveikia ratlankius taip, jog jie tampa nebepataisomi, tačiau bet kokiu atveju juos reikia saugoti nuo intensyvių tiesioginių fizinių kontaktų bei skysčių, kurie, jeigu patenka per pažeistą dangą, gadina lydinį.

Jeigu nusprendėte rinktis ratlankius, visų pirma atkreipkite dėmesį į garsių prekės ženklų gaminius. Tiek nauji tiek ir naudoti ratlankiai turėtų būti perkami iš oficialių atstovų. Be abejo, kaina tokiu atveju didesnė, tačiau ir kokybė garantuojama. Jei norite išskirtinių, plonesnių ir gražesnių ratlankių, prieš perkant būtinai pasitarkite su šios srities profesionalu. Priešingu atveju naujasis pirkinys gali netikti jūsų automobiliui.

Kai jau išsirinksite tinkamus ratlankius, gerai pasukite galvą ir pirkdamas padangas. Jos privalo atitikti visus rato matmenis. Kartais nutinka taip, kad tinkama konkrečiam ratlankiui padanga gali liestis prie automobilio pakabos dalies ar kliūti už posparnių. Jeigu jūsų turimos padangos yra per plačios pasirinktam ratlankiui, gali nukentėti vairavimo jautrumas bei kokybiškas sukibimas su kelio danga. Esant per siaurai padangai suprastėja automobilio riedėjimas. Be to abiem atvejais sutrumpėja ir padangų tarnavimo laikas. Taigi, būtina atidžiai rinktis ne tik ratlankius, bet ir padangas.

Jeigu jus domina nauji ar naudoti ratlankiai bei bendrovės, kurios užsiima jų pardavimu, montavimo darbais ar remontu, paspauskite šią nuorodą ir sužinosite daugiau informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *