DISC testas – pagalba geriau pažįstant darbuotojus

Marius avataras

Posted on :

DISC testas yra asmenybės įvertinimo testas, naudojamas keturiems pagrindiniams elgesio stiliams identifikuoti. Kuo geriau identifikuojamas asmuo, kuris dirba komandoje, tuo yra paprasčiau rasti su juo tinkamiausią komunikacijos formą. Ne veltui DISC testas labai pasiteisina, kai norisi geriau pažinti savo komandos narius ir sukurti jiems tinkamas darbo sąlygas.

Aptarsime DISC testo sudedamąsias dalis.

  • Dominavimas (D). Šio stiliaus žmonės yra ryžtingi, orientuoti į tikslus, mėgsta kontroliuoti ir konkuruoti.
  • Įtaka (I). Šio stiliaus žmonės yra entuziastingi, bendraujantys, mėgsta įtikinėti ir užmegzti ryšius.
  • Stabilumas (S). Šio stiliaus žmonės yra kantrūs, nuoseklūs, mėgsta bendradarbiauti ir palaikyti tvarką.
  • Atsargumas (C). Šio stiliaus žmonės yra analitiški, tikslūs, mėgsta nepriklausomybę ir tikslumą.

DISC testas pagrįstas teiginių rinkiniu, su kuriais respondentai sutinka arba nesutinka. Atsakymai į šiuos teiginius naudojami norint apskaičiuoti kiekvieno elgesio stiliaus balą. Svarbiausia, kad šis testas nors ir yra gana universalus, tuo pačiu – tikrai tikslus.

Šis testas gali padėti geriau suprasti save ir kitus. Taip pat pagerinti bendravimą ir komandinį darbą. Naudinga tuomet, kai reikia padėti nustatyti stipriąsias ir silpnąsias puses bei spręsti konfliktus. Naudinga ir tai, kad jis gali padėti karjeros planavime.

Taip, galima paminėti tokius kelis.  Kaip ir bet kuris asmenybės testas, DISC testas nėra tobulas ir gali būti netikslus. Rezultatai gali būti paveikti respondento nuotaikos ar motyvų. Testą gali būti sunku interpretuoti be kvalifikuoto specialisto pagalbos.

DISC testą galima naudoti įvairiose aplinkose. DISC testas gali būti naudojamas komandų formavimui, lyderystės ugdymui, konfliktų sprendimui ir klientų aptarnavimui gerinti. Jis gali būti naudojamas mokinių mokymosi stiliams suprasti, mokymosi aplinkai pagerinti ir karjeros konsultavimui teikti. DISC testas gali būti naudojamas santykiams gerinti, savęs pažinimui ir asmeniniam tobulėjimui.

Svarbu pažymėti, kad DISC testas yra tik vienas iš daugelio asmenybės įvertinimo testų. Nėra vieno „teisingo” būdo apibūdinti asmenybę, ir svarbu atsižvelgti į įvairius veiksnius, kai vertinate save ir kitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *