Drėkinamasis veido kremas – universali kosmetikos priemonė, bet ar ji tinka visiems odos tipams?

Marius avataras

Posted on :

Kūną paslepiame po drabužiais, plaukus – po kepurėmis, o štai veidas visus metų laikus gairinamas saulės, vėjo, šalčio. Negana to, veidui grožio ir jaunystės neprideda netinkama priežiūra, užterštas oras, chemikalai, kurių gausu mūsų aplinkoje, nesubalansuotas maistas, alkoholis, tabakas, bemiegės naktys ir kiti ne patys geriausi įpročiai, o kur dar stresas…

Kai odos apsauginiam barjerui tenka susigrumti su tokia galybe „kenkėjų“, natūralu, kad apsauga pradeda streikuoti, todėl odai reikia padėti susidoroti su visais pavojais. Išlikti jaunai ir gražiai jai padeda tinkamai pasirinkta ir racionaliai naudojama kosmetika.

Drėkinamasis veido kremas

Žmogaus organizmą sudaro apie 70 proc. vandens, o odoje jo yra maždaug 65 proc. Papildomai nedrėkinama oda vysta, traukiasi. Ar pamenate, kaip atrodo ilgai pastovėjęs agurkas? Jis praranda dalį savo svorio – susitraukia ir susiraukšlėja. Panašūs procesai vyksta ir drėgmės netenkančioje mūsų odoje. Taigi, kuo sausesnė oda, tuo labiau ji raukšlėjasi. Odą drėgme puikiai aprūpina drėkinamasis veido kremas. Įvairūs kremai nuo raukšlių odą puikiai drėkina, todėl pradėjus juos naudoti reguliariai atrodo, kad oda tapo lygesnė, jos paviršiuje sumažėjo raukšlių.

Tinkamiausias kremas pagal veido odos tipą

  1. Normaliai odai labai tinka lengvos tekstūros drėkinamasis veido kremas. Pernelyg riebius kremus palikite tik tiems atvejams, kai lauke labai šalta: sviestinės tekstūros priemonė apsaugos nuo neigiamos šaltuko įtakos.
  2. Riebios veido odos savininkėms patariama naudoti odos riebumą mažinančius kremus, kurių sudėtyje dažnai aptinkama odą sausinančių komponentų – cinko ar spirito, taip pat alavijų, medetkų ar ramunėlių ekstraktų, taip pat nuo spuogelių susidarymo saugančių antiseptikų.
  3. Sausą odą reikėtų gausiau drėkinti ir maitinti. Sausai odai skirtų veido kremų sudėtyje paprastai yra augalinių aliejų, glicerino, hialurono rūgšties.
  4. Mišriai odai skirtuose kremuose derinami skirtingi komponentai: tiek drėkinamieji, tiek ir suteikiantys matinį efektą riebiosioms veido dalims – kaktai, nosiai ir smakrui.

Kada reikėtų pradėti naudoti veido kremus?

Drėkinamasis veido kremas turėtų būti jau paauglės merginos kosmetinėje. Nakčiai galima naudoti riebesnį maitinamąjį kremą. Taigi pradėti rūpintis veido oda – niekada ne per anksti. Kai kurios merginos mano, kad apskritai intensyviau drėkinančią veido kosmetiką pakanka pradėti naudoti tik sulaukus 25 m., tačiau nuo tokio amžiaus jau patariama rinktis priemones, turinčias senėjimo procesus stabdančių komponentų.

Veido odos priežiūra išskirtinė tuo, kad čia stebuklai neįvyksta per vieną naktį: pavyzdžiui, jeigu 10 m. nenaudojote jokių veido priežiūros priemonių ir nusipirkusios išreklamuotą veido kremą tikitės stebuklo, teks nusivilti: gilių raukšlių, pigmentinių dėmių, veido raudonio ir kitų estetinių problemų viena kosmetikos priemonė tikrai nepanaikins.

Odos grožį įmanoma susigrąžinti tik labai daug investavus į profesionalų atliekamas grožio procedūras ir pradėjus reguliariai rūpintis veido oda. Odos grožį puoselėti padeda ne tik drėkinamieji kremai, bet ir specialūs serumai bei kaukės. Ir net jei veido oda – labai išsausėjusi ir apleista, teigiamų pokyčių kasdien ją puoselėjant galima pamatyti jau po 1–2 mėn.

Ideali veido priežiūros rutina – kokia ji?

Veido kremą be jokių išimčių reikia naudoti kasdien. Tačiau kremo jokiu būdu negalima tepti ant nešvarios veido odos: taip tik padarysite sau „meškos paslaugą“. Prieš tepant kremą, veido odą būtina gerai nuprausti ir nuvalyti: tam tiks prausikliai ir specialūs valikliai (tonikai ar miceliniai vandenys). Geriausia naudoti dieninį ir naktinį kremus. Periodiškai patariama naudoti veido serumus, o kartą per savaitę odą nušveisti šveitikliu. Ir, galiausiai, reikėtų nepamiršti palepinti dailiųjų lūpyčių: jų priežiūrai tiks sviestmedžio ar kitais vertingaisiais aliejais pratutintas lūpų balzamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *