Gyvenimas centre ar priemiestyje? Pataria NT ekspertė Aušra Mokrikienė

Marius avataras

Aušra Mokrikienė Nusprendėte ieškoti nuosavo būsto, tačiau negalite apsispręsti, ar norite gyventi miesto centre ar priemiestyje? Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė teigia, kad tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl pirmasis jūsų darbas – racionaliai įvertinti savo (ir savo šeimos!) poreikius, darbinę aplinką ir laisvalaikio užsiėmimus.

Gyvenimas miesto centre

Gyvenimas miesto centre siejasi su pramogomis, nuolatiniu šurmuliu ir triukšmu – turėsite pamiršti ramybę ir tylą, ypač, jei nusprendėte gyventi didmiestyje. Nerasite čia ir dailiai žalių parkų ar jaukios pasivaikščiojimų erdvės. NT ekspertė Aušra Mokrikienė pažymi, kad paprastai būstas centre kainuoja kur kas brangiau nei ramaus poilsio zona priemiestyje. Tiesa, negalima pamiršti ir centro privalumų – tai puikus pasirinkimas aktyviems žmonėms, mėgstantiems draugiją. Gyvendami centre galėsite vos per kelias minutes pasiekti pamėgtą kavinę, restoraną, naktinį klubą ar prekybos centrą, dalyvausite įvykių sūkuryje ir neturėsite sunkumų dėl viešojo transporto (tiesa, nuosavo automobilio stovėjimo aikštelė gali sukelti gana didelių rūpesčių). Gyvenimas centre siejamas ir su saugumu – čia visuomet būsite apsupti žmonių, todėl galėsite jaustis drąsiai vaikščiodami net ir vėlyvais vakarais. Iš tiesų gyvenimas didmiesčio centre turi tam tikrą egzotikos ir bohemos prieskonį – daugelis minėtojo rajono šeimų nesutiktų keltis į kur kas erdvesnius, tačiau atokiau nuo miesto įkurtus būstus.

Gyvenimas priemiestyje

Nekilnojamojo turto ekspertė-brokerė Aušra Mokrikienė tvirtina, kad gyvenimas priemiestyje vilioja ramesnio būdo šeimas ir vyresnio amžiaus poras, ieškančias jaukumo ir tylos, t. y. šeimas, kurios namus suvokia kaip ramybės kupiną erdvę, į kurią sugrįžtama pailsėti po sunkių dienos darbų. Priemiesčio būstus renkasi ir jaunos šeimos, auginančios mažamečius vaikus, kadangi vaikai turi pakankamai erdvės žaidimams ir lauko pramogoms, pvz., važinėjimui dviračiu. Dar vienas privalumas – naujos statybos namai. Priešingai nei miesto centre, priemiesčiuose statomi nauji ekonominės klasės gyvenamieji namai ir daugiabučiai, užtikrinantys maksimalias komforto sąlygas. Tokie namai yra estetiškai patrauklesni ir švaresni, be to, jų išlaikymas kainuoja kur kas pigiau nei senos statybos namuko didmiesčio centre. Tiesa, gyvendami priemiestyje, neišvengiamai patirsite susisiekimo su miestu sunkumų, t. y. jūsų laukia ilgos kelionės į darbą, be to, turėsite nuspręsti, kas nuveš ir parveš vaikus į darželį, mokyklą ar užklasinės veiklos užsiėmimus. Gyvendami priemiestyje būsite priversti pagalvoti apie nuosavą transporto priemonę, kadangi viešojo transporto sistema gali neatitikti individualių jūsų lūkesčių.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *