Idealus kūnas sportuojant namuose

Marius avataras

Posted on :

Štangos kainaKas sakė, kad tobulą kūną suformuoti įmanoma tik sporto salėje? Turėdami tik keletą pagrindinių pagalbinių daiktų – svarmenų, štangą ir suolelį, galite kuo puikiausiai palaikyti savo figūrą tvirtą ir naikinti kasdien susikaupiantį nereikalingą svorį.

Tad jeigu žmona ilgoje komandiruotėje ir reikia namie prižiūrėti vaikus, užspaudė finansinės bėdos ir nebėra galimybės lankytis sporto klube, ar tiesiog neturite tam laiko – visada galite sportuoti namie. Štangos kaina nėra tokia didelė, palyginus su tuo, kokią naudą ji gali jums atnešti treniruojantis namie.

Pradedantieji kas antrą dieną turėtų atlikti įvairius pratimus su svarmenimis ir štanga. Tarp jų įeina tokie pratimai kaip pritūpimai su štanga, atsispaudimai, štangos tiesimas gulint, įtūpstai su svarmenimis, svarmenų spaudimas nuo krūtinės sėdint ir panašiai.

Pažengusiems jau siūlomi tokie pratimai, kurie koncentruojasi atskirai į viršutinę ir apatinę kūno dalis. Viršutinei daliai priklauso krūtinė, nugara, pečiai, tricepsas ir bicepsas, o apatinei – kojos. Viršutinei daliai lavinti skirti pratimai traukiant štangą bei svarmenis įvairiose pozicijose – gulint, sėdint, stovint ir keliant į šonus ir t.t. Atliekant kojų pratimus dominuoja įtūpstai ir kiti kojų pratimai kartu derinant svarmenų ir štangos svorį.

Patyrę ir jau savo kūną pažįstantys vyrai atskirai formuoja ne tik viršutinę bei apatinę kūno dalis, bet jau kiekvieną raumenų grupę: krūtinės, rankų, nugaros, pečių ir kojų. Vėl gi – kaip ir pradedantiems, taip ir pažengusiems bei patyrusiems šiuos pratimus reikia atlikti ne kasdien, o geriau kas antrą dieną arba grafiku: dvi dienos treniruočių, trečia laisva ir t.t.

Jeigu sportuojate namie ir nebeturite galimybės konsultuotis su sporto klubo treneriais, įspėjame, jog reikalinga ir prie šių treniruočių priderinta mityba. Jeigu norite sumažinti riebalų kiekį, bet išlaikyti raumenų masę, turite palaikyti didelį suvartojamų baltymų kiekį ir mažesnį angliavandenių kiekį. Angliavandeniai reikalingi tik pusryčiams ir prieš pat treniruotę.

Nesiteisinkite, jog neverta sportuoti namie ir kad kokybiškiausios treniruotės vyksta tik sporto klube. Poros svarmenų, suoliuko ir štangos kaina yra juokas, palyginus su tuo, kiek atsieina kasmetiniai sporto klubo abonementai. Tad pasiryžkite ir bent pabandykite, jeigu tikrai norite tvirto ir dailaus kūno.

                     

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *