Telefonai, jų vystymasis bei tai, ką turime šiandien

Marius avataras

Posted on :

OnePlus 2Visi mūsų jaunesnės kartos atstovai turi mobiliuosius. Naujausia ir populiariausia šiandien yra išmanieji telefonai, kuriuos, statistiniais duomenimis šiandien turi net 1,9 milijardo žmonių visame pasaulyje. Samsung Galaxy S6, iPhone 6, OnePlus 2 – tai tik keletas jų. Šių įrenginių dėka naršome internete, skaitome straipsnius, žaidžiame žaidimus bei atliekame daugybę kitų funkcijų. Tačiau vos prieš dešimtį metų visa tai dar neatrodė įmanoma. Retam žmogui žinoma istorija, privedusi komunikaciją prie daugiafunkcinių produktų, kuriuos šiandien naudoja kone trečdalis žmonijos. Tad kaip jie vystėsi? Skaitykite toliau ir sužinokite arba apsilankykite telefonų centre https://delo.lt/Ismanieji-telefonai.

Pirmieji telefonai

Prieš išrandant elektromagnetines susisiekimo priemones, žmonija naudojo mechaninius – akustinius prietaisus, kurių dėka buvo galima tiesiogiai bendrauti per kur kas didesnius atstumus, nei kalbant gyvai. Pirmieji mechaniniai telefonai veikė garsą perduodant vamzdžiais ar kitokiomis materialiomis priemonėmis. Panašiu principu veikia ir iš dviejų skardinių pagaminama racija, kuomet skardinės sujungiamos stipriai įtempta viela, kuria perduodami garso virpesiai (šiais laikais tai padaroma elektromagnetiniu lauku ar moduliuojamais elektros virpesiais tekančiais laidu)

Vis dėlto klausimas kas išrado pirmąją elektroninę garso perdavimo priemonę yra sudėtingas. Šiuolaikiniai telefonai yra daugybės skirtingų žmonių darbo vaisius. Kad ir kaip bebūtų, Aleksandras Grahamas Belas laikomas pirmuoju užpatentuotu telegrafiniu būdu perduodamo garso įrenginio išradėju.

Mobilieji telefonai

Antrasis pasaulinis karas sukūrė mobiliųjų įrenginių poreikį kariniams tikslams. Rankiniai radijo siųstuvai, dar žinomi kaip „racijos“ buvo prieinami dar 1940 metais. Tais pačiais metais kai kurios telekomunikacijų kompanijos jau galėjo pasiūlyti mobilųjį integruotą į automobilį. Tuometiniai įrenginiai buvo itin dideli. Jie sunaudodavo didelį kiekį elektros, o dėl kokybiško ryšio stokos, pasišnekėti vienu kartu buvo galima vos keletu sakinių.

1983 metais išleisti pirmieji komerciniai mobilieji telefonai. Tai padarė kompanija Motorola. Įrenginio parametrai buvo 228.6x127x44.4mm, o svėrė jis net 1,1kg. Tuo metu šis produktas kainavo net 3995 JAV dolerius.

Išmanieji telefonai ir OnePlus 2

Kokie įrenginiai naudojami šiandien? Vienas geriausių pavyzdžių – naujausias įrenginys OnePlus 2. Su primityviausiomis mobiliųjų versijų šis produktas yra nepalyginamas. Visų pirma jo dimensijos gerokai mažesnės – 151.8 x 74.9 x 9.9 mm. Vos 175g sveriantis OnePlus 2 yra ne tik šešis kartus lengvesnis už pirmąjį mobilųjį bet ir funkcijų turi gerokai daugiau. Anuomet niekas net nesvajojo jog galėsime fotografuoti, filmuoti, klausyti muzikos, siųsti filmukus, žaisti žaidimus bei atlikti daugybę kitokių veiksmų turėdami vieną kompaktišką įrenginį, neabejotinai galingesni, nei prieš dešimtmetį buvę naujausi asmeniniai kompiuteriai! Ir OnePlus 2 tėra tik vienas tokio produkto pavyzdys, o tokių produktų kūrėjai tikrai nesiruošia sustoti, nes konkurencijos dėka technologijų vystymasis įgyja vis didesnį pagreitį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *