Kadastriniai matavimai ir matavimo bylų parengimai

Marius avataras

kadastriniai matavimaiNežinote tikslaus savo žemės sklypo ploto? Ieškoti išeities, kurios pagalba galėtumėte nustatyti savo teritorijos ribas? Visa tai įmanoma! Kadastriniai matavimai – paslauga, leisianti tiksliai išmatuoti sklypo ribas, apskaičiuoti naudmenų plotus bei sudaryti viso žemės sklypo planą. Tačiau viskas iš tiesų yra šiek tiek sudėtingiau. Matavimai neatliekami per kelias minutes, o duomenys nesudaromi tą pačią dieną.

Jei planuojate parduoti, padalinti, prijungti ar kitaip pakeisti savo nuosavo sklypo paskirti, jums prireiks visų duomenų susijusių su šia teritorija. Į tai įeina tiek nuosavybės pažymėjimas, tiek tapatybę patvirtinantys dokumentai ir net žemės sklypo planai su visais matavimų duomenimis ir kita informacija. Jei šių duomenų neturėsite, negalėsite atlikti jokių operacijų, susijusių su žemės sklypo modifikavimu. Būtent dėl šių priežasčių aktualu sklypo matavimais pasirūpinti iš anksto.

Kadastriniai matavimai atliekami ne per vieną dieną, tad tuo reikėtų susirūpinti ankščiau. Neverta planuoti sklypo padalinimo ar kitų su jo paskirtimi susijusių operacijų, kol neturėsite visų reikiamų dokumentų. Tuo tarpu pačius matavimus aktualu pradėti kuo ankščiau, nes jie reikalauja kiek daugiau laiko. Vien specialistų atliekamas pasirengimas, įrangos paruošimas bei matavimo duomenų užfiksavimas gali užtrukti iki kelių dienų ar savaičių. Papildomai laiko skirti reikės atliekant ir nacionalinės žemės tarnybos bei registrų centro patikrą.

Kad laukti nereikėtų daug ir visus vykdomus projektus galėtumėte greičiau įgyvendinti, derėtų specialistų paieška susirūpinti iš anksto. Kuo didesniame mieste gyvenate, tuo mažesnis gali būti šių paslaugų pasirinkimas. Tačiau neverta nusiminti, kadangi mažesnėse gyvenvietėse matavimo darbai dažniausiai atliekami daug greičiau. Tai reiškia, jog visus duomenis gausite greičiau ir nereikės taip ilgai laukti. Derėtų atminti ir tai, jog sezono metu tiek kainos, tiek specialistų užimtumas yra didesnis, tad paslaugos paieška susirūpinkite ankščiau.

Jei nežinote savo sklypo ploto ar kitų aktualių duomenų, susijusių su jūsų nuosavybe, būtų pats laikas tuo pasirūpinti. Profesionalų atliekami kadastriniai matavimai užtikrins tikslius ir tinkamai išmatuotus duomenis. Viskas bus atlikta kruopščiai, profesionaliai ir operatyviai. Nereikės laukti ištisus mėnesius, tad ir vykdoma sklypo operacija bus atliekama daug greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *