Kaip emigrantams gauti paskolą Lietuvoje?

Marius avataras

Posted on :

paskola

Kalbant apie būsto ar kitas didesnio dydžio paskolas, Lietuvoje jas gauti dirbantiems užsienyje emigrantams, deja, sąlygos nėra labai palankios. Iš tiesų, daugelis kredito įstaigų, į tokius prašymus žvelgia, kaip į padidintos rizikos. Nors oficialiai deklaruojama, jog šios sąlygos paskolų išdavimui neturi įtakos, tačiau realybė kiek kitokia.

Mūsų tautiečiams, imant minti vieną po kito bankų slenksčius paaiškėja, jog tokie paskolos gavėjai nėra laukiami išskėstomis rankomis. Nors atrodo, jog ir pajamas turi stabilias ir jau daug metų oficialiai dirba užsienyje, tačiau kliūčių vis tik yra. Visų pirma, pajamas bankai vertina ilgalaikėje perspektyvoje, bet pateikiami darbo užmokesčio bei darbo sutarties dokumentai ne visuomet įtikina.

Kyla rizika, jog šiuo metu užsienyje dirbantys asmenys, kurie bando gauti paskolą Lietuvoje būstui įsigyti, planuoja grįžti gyventi čia. O tai neužtikrina to, jog pajamos artimiausiu laikotarpiu nesikeis ir klientas bus pajėgus mokėti paimtą kreditą. Taip pat sudėtinga įvertinti turimus įsipareigojimus užsienio šalyje ir taip patikrinti jo mokumą.

Tačiau grįžusiems iš užsienio lietuviams, paskolą gauti mūsų šalyje galimybių yra. Dažnai tai mažesnės kreditavimo įstaigos, tokios, kaip šalies unijos, kurios pasiruošusios suteikti paskolą emigrantams. Nors ir turi tam tikrų sąlygų, bet jos kur kas palankesnės. Kaip ir kitiems paskolos gavėjams, paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos pateikus apie darbą ir darbo užmokestį įrodančius dokumentus ar banko sąskaitos išrašą.

Žinoma, visos paskolos išdavimo sąlygos privalo atitikti Lietuvos banko atsakingo skolinimosi nuostatas. Kaip ir kitais atvejais, turi būti įvertinami kliento turimi įsipareigojimai ir jo galimybė mokėti kreditą. Jeigu kliento kredito istorija teigiama ir nėra pagrįstų rizikos požymių, kad jis negebės vykdyti įsipareigojimų, kreditą gauti neturėtų būti sudėtinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *