Kaip paprastai surasti įdarbinti kvalifikuotą darbuotoją?

Marius avataras

Posted on :

Kvalifikuotų darbuotojų paieška dažnai tampa ne tokia ir lengva užduotimi. Atsiradus naujo darbuotojui poreikiui įmonėje, su jo paieška susiję rūpesčiai apsunkina vadovo ar už paieškas atsakingo darbuotojo pečius. Kaip palengvinti šią užduotį ir greičiau bei paprasčiau rasti kvalifikuotą darbuotoją? Štai keletas patarimų.

  • Pasinaudokite personalo paieškos agentūrų paslaugomis

Sprendimas kreiptis į darbuotojų atrankos ir paieškos paslaugas teikiančią agentūrą turi keletą privalumų. Pirmiausia, jums agentūrai tereikės išdėstyti reikalavimus ir pageidavimus būsimam kandidatui. Visą skelbimų talpinimo, CV atrankų bei gyvų atrankų procesą atliks  agentūra. Taip jūs sutaupysite labai daug laiko. Jums bus pristatyti tik keli kandidatai, kurie atitinka jūsų lūkesčius. Be to, personalo atrankos agentūros, turinčios patirtį šioje srityje, taiko atrankų metodus, kurių dėka jų atliekamos atrankos kokybiškesnės, o tai reiškia, kad jų atrinkti darbuotojai bus labiausiai tinkami pareigoms.

  • Sudarykite kuo labiau informatyvų skelbimą

Jei vis dėlto ieškosite darbuotojo savarankiškai, labai atidžiai sudarykite darbo skelbimą. Kuo daugiau informacijos pateiksite skelbime, tuo didesnė tikimybė, kad į jį atsilieps tinkamas kandidatas. Būtinai nurodykite ne tik pagrindinius reikalavimus, darbo pobūdį, atsakomybes ir pareigas, bet ir darbo laiką, vietą, atlyginimą. Kai kurios įmonės darbo skelbimuose  pateikia ir trumpą įmonės veiklos pristatymą. Tokiu būdu taip pat sumažinamas skambučių ar el. laiškų su klausimais apie įmonės veiklą  kiekis.

  • Atidžiai peržiūrėkite CV

Į gyvą pokalbį dėl darbo kvieskite tik tuos kandidatus, kurie labiausiai tinkami darbo pozicijai užimti. Tai įgyvendinti padeda atidi CV peržiūra. Jei jau vien peržiūrėdami CV matote ne vieną kandidato trūkumą, labai mažai tikėtina, kad po gyvo pokalbio jūsų nuomonė pasikeis. Beje, atkreipkite dėmesį ir į patį CV. Jei jis netvarkingas, parašytas su klaidomis, pagalvokite, ar tai nėra rodiklis, kad žmogus dirba neatsakingai ir nekruopščiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *