Kaip teisingai apšiltinti savo namo stogą?

Marius avataras

Posted on :

Ekovata Svarstote, kaip suteikti namui daugiau šilumos, tačiau išleisti mažiau pinigų šildymo sąskaitai? Dabar tai yra įmanoma, kadangi yra nemažai alternatyvų, padėsiančių jums sutaupyti. Yra saulės baterijos, šilumos siurbliai ir kiti prietaisai, tačiau nieko keisto, kad visų pirma žmonės pagalvoja apie stogą – iš tiesų, tinkamai apšiltinti stogą yra labai svarbu. Taip pat svarbu, kaip protingai suprojektuotas namas. Jeigu turėsite gerai apšiltintą stogą, kurio apšiltinimui buvo panaudota medžiaga su aukštu šilumos izoliacijos koeficientu, tai tikrai reikės mažiau rūpintis įvairiais papildomais įrenginiais ir neteks mokėti didelės sumos už šildymą.

Taip pat reikėtų žinoti, kad yra įvairių medžiagų, kuriomis stogas gali būti apšiltintas. Šiame straipsnyje mes pristatysime populiariausias medžiagas ir tai, kuo jos viena nuo kitos skiriasi.

  • Poliuretano putos. Tai medžiaga, kuri pasižymi pakankamai gerais rodikliais. Pavyzdžiui, jos visiškai nesugeria drėgmės, taip pat jas yra gana paprasta sumontuoti, nors vis vien patartume naudotis profesionalių montuotojų paslaugomis, o ne bandyti to patiems namie. Šios medžiagos storis yra nedidelis, o sandarumas yra garantuojamas tokiu principu – kiekvienas plyšys yra užpurškiamas. Negana to, poliuretano putos yra ilgaamžė medžiaga.
  • Ekovata yra dar viena geromis savybėmis pasižyminti medžiaga, tačiau reikia turėti omenyje, kad nors tai ekologiška ir šilumos nepraleidžianti medžiaga, ji yra gana brangi lyginant su kitomis alternatyvomis. Negana to, neretai norint apšiltinti stogą su ekovata, reikia ir specialios įrangos, todėl montavimo darbai gali būti sudėtingesni nei įprasta ir stogdengiams teks sumokėti daugiau pinigų. Taigi, galbūt reiktų paieškoti ekovatos alternatyvos.
  • Mineralinė vata – tai klasikinis variantas, kuris yra vienas iš populiariausių. Tai viena iš kokybiškiausių medžiagų šiuo metu rinkoje šilumos izoliacijos atžvilgiu, tačiau šios ekovatos alternatyvos taip pat turi savo niuansų – visų pirma, montavimas nėra labai lengvas, todėl jums būtinai reikia susisiekti su aukšto lygio specialistais, kurie galėtų padengti jūsų namų stogą mineraline vata. Kitas dalykas – turi būti imtasi saugumo priemonių, kad esanti mineralinės vatos medžiaga namo gyventojams nekeltų alergijos. Bet vėl gi, šią problemą išspręs daug patirties turintys stogdengiai.
  • Medžio ir kanapių vata – tai turbūt pats ekologiškiausias sprendimas, todėl dažniausiai jį renkasi žmonės, kurie nori apsaugoti gamtą. Visgi, šiuo metu ši medžiaga yra labai brangi, todėl ne kiekvienas naujakurys gali ją įpirkti. Taip pat verta paminėti, kad kai kurie specialistai teigia, kad ši medžiaga gali prastai apsaugoti ugnies atveju.
  • PIR plokštės – tai turbūt pats naujausias stogo apšiltinimo būdas. Visgi, ši medžiaga išsiskiria tuo, jog specialistai teigia, kad ji turi geriausia šilumos izoliacijos koeficientą. Tačiau, kai kurie specialistai abejoja, ar verta siūlyti PIR plokštes kaip pagrindinį variantą, kol ši medžiaga yra tokia nauja ir nieko nėra žinoma apie jos ilgaamžiškumą.

Kaip matote, visos ekovatos alternatyvos turi savo pliusų ir minusų. Galite išsirinkti norimą medžiagą, tačiau nepamirškite, kad montavimo darbai turi būti patikėti tikrai daug patirties turintiems specialistams, kad būtų pasiekti norimi rezultatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *