Kapaviečių projektai: ir gražu, ir praktiška

Marius avataras

Kai artimi žmonės palieka šį pasaulį,  kapai lieka vienintele vieta, kurioje nors mintimis galime pabūti su mirusiaisiais. Todėl kapų  priežiūra tampa aktualiu ir dažnai daug rūpesčiu keliamu klausimu. Kapaviečių projektai – puikus būdas džiaugtis tvarkingais ir prižiūrėtais kapais ištisus metus. Tik štai siekdami patys sukurti kapaviečių projektą, susidursite su nelengva užduotimi. Geriau tai patikėti profesionalams.

Monumentas.lt meistrai pažada, jog atsižvelgdami į savo patirtį, kliento poreikius ir šiuolaikinių technologijų galimybes, sukurs bendrą kapavietės vaizdą. 3D vizualizacijų dėka sukurtas kapaviečių projektas leis susidaryti aiškų galutinio rezultato vaizdą. Kurdami kapo dizainą specialistai apgalvoja visas detales, derina jas tarpusavyje ir galutiniame rezultate gaunamas kapavietės projektas, kuris gali pasigirti modernumu, ilgaamžiškumu ir išliekamąja menine verte net ir prabėgus ne vienam dešimtmečiui. Ką turime galvoje? Na, sakykim, paminklas su kalvio rankų darbo elementais ar mirusiajam labai artima ir asmenine simbolika. Visuomet, jeigu tik yra  poreikis, projekte numatoma trinkelių aplink kapavietę raštas, žibintų, vazų dizainas ir kita. Šiuos dalykus specialistai labai kruopščiai derina su kiekvienu klientu individuliai.

Suderinus su klientu visus kapaviečių projekto niuansus, toliau seka kapų įrengimo darbai. Pirmiausia – paruošiamieji darbai. Juos atlieka pats klientas. Tai – visų leidimų ir projekto suderinimas atitinkamose institucijose. Paprastai kapaviečių projekto įgyvendinimas susideda iš tokių etapų:

  • Kapo pamatų betonavimas. Atsižvelgiant į tai ar kapas bus dengiamas akmens plokšte, ar kapo dengimui bus naudojama biri danga, ar bus montuojama tvorelė, pamatai liejami skirtingai. Turėtumėte žinoti, jog vietoj betoninės tvorelės galima užsakyti medinę ar geležinę tvorelę.
  • Paminklo statymas.
  • Kapavietės dengimas akmens plokšte, biria danga ar skaldelės pylimas. Šiame etape, jeigu išreiškėte tokį norą, bus pastatytas suolelis.
  • Trinkelių dėjimas aplink kapavietę. Šiame etape pasirūpinama ir puošybos  elementais: vazomis, žibintais, gėlynais ar kt.
  • Dailininko darbai. Dekoruojamas paminklas, kalami ar tvirtinami užrašai.

Kodėl kuriant kapaviečių projektą verta pasitikėti tik profesionalų paslaugomis? Pirmiausia, net jeigu taip ir nemanote, užsakytas ir įvykdytas projektas jums padės sutaupyti, nes kiekviena detalė bus kruopščiai apgalvota ir nepareikalaus jokių papildomų išlaidų taisant be patirties suplanuoto projekto klaidų taisymui. Antra – visuomet sužinosite naujausias ir laiko patikrintas idėjas. Trečia – nuolatinis kliento ir projekto vykdytojų kontaktas leis išvengti bet kokių nemalonių netikėtumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *