Keramikiniai kaminai ekologiškuose namuose

Marius avataras

Posted on :
, , ,

keramikiniai kaminai1Iš Skandinavijos ateina naujos namų mados –  nedidelės, tačiau pilnai išnaudotos namų erdvės, efektyvios šildymo sistemos, užtikrinančios šilumą ir puikias ventiliacines savybes net atšiauriausių žiemų sąlygomis. Taip daugiau kaip 50 kvadratinių metrų ploto namas (dviejų aukštų) tampa nebe vasarnamiu, skirtu tik susikrauti mantą kol poilsiaujate lauke, o nuolatiniam gyvenimui skirtu namu. Karkasinė statybos technologija tokius namus leidžia pastatyti per savaitę, o rastiniai namai kartais surenkami ir per kelias dienas. Taip pasikeitė šiuolaikinių namų statyba.

Vienas iš svarbiausių namo elementų  yra kaminas. Kad ir koks bebūtų namas, mažas ar didesnis, iš medžio jis ar iš mūro, jame paprastai visada būna įrengtas šildymo katilas, krosnelė ar židinys. Šildymo įrangą į savo kuriamus namus, skandinavai dažnai parenka vokišką, nes vokiški katilai bei kita vokiška šildymo įranga ir Skandinavijoje yra ypač vertinama ir asocijuojama su aukščiausia kokybe bei inovacijomis.

Pastačius katilą, židinį ar krosnelę, būtina pastatyti ir tinkamą kaminą. O jei teisingiau, tai pirmiau yra pastatomas kaminas, o po to į jį pajungiamas šildymo įrenginys. Tinkami žinoma ir plieniniai kaminai, dūmtakį išvedant pro lauko sieną ir patį kaminą įrengiant prie išorinės namo sienos dalies, taip taupant namų erdvę, tačiau plieninis kaminas nėra toks ilgaamžiškas kaip keramikinis kaminas, be to plieninis sumontuotas ant lauko sienos, dažnai „sudarko“ visą gražaus namo fasado vaizdą. Tą pripažįsta didžioji dauguma architektų ir statybos ekspertų. Reiškia, lieka bene vienintelis visom prasmėm priimtiniausias, ilgaamžiškiausias ir ekologiškas variantas – keramikiniai kaminai. Jei jau namas statomas skandinaviška mada, kaminas dažniausiai būna vokiškas ir beje ne tik Skandinavijoje.

NIKO vokiški kaminai yra kaip tik tas, rodos geriausias pasirinkimas ekologiškiems namams. Jie nebrangūs, itin kokybiški, o svarbiausia, prie jų lengvai galima pajungti bet kokio tipo katilą ar kitą šildymo įrenginį ir nesvarbu, ar jis kūrenamas dujomis, skystu, ar kietu kuru. Kamino įrengimas bet kuriems patyrusiems montuotojams yra greitas ir paprastas, lengva vadovautis gamintojo instrukcija. Taip bus užtikrinama aukščiausia kamino kokybė ir saugumo lygis. Kamino ilgaamžiškumą vienareikšmiškai nusako gamintojo suteikiama 30 metų garantija.

Vokiški keramikiniai kaminai neužima daug vietos, todėl esant net nedideliems namams jie nesunaudos daug erdvės. Tinkamai pasirinkę apdailos sprendimus net nepastebėsite, kad jūsų kambario viduryje stovi kaminas. Tinkamai suprojektuoti ir parinkti vietą kaminams namo erdvėje padės patyrę architektai.

Kodėl būtent NIKO kaminai, o ne kiti? NIKO kaminų sistemų kainos ir kokybės santykis yra regis geriausias Lietuvos rinkoje. Tai aukščiausios kokybės vokiškas produktas, be jokios abejonės turintis visus reikalingus ES sertifikatus ir žymėjimus. Jam gamintojas suteikia 30 metų garantiją, todėl tai itin ilgaamžis ir kokybiškas kaminas. Ilgaamžiškumas ir kokybė reiškia, kad toks kaminas – puiki investicija į saugumą ir į namų šilumą ilgam. NIKO UNI universalios keramikinių kaminų sistemos ypač atsparios dideliems temperatūrų perkryčiams ir itin aukštoms darbinėms temperatūroms, be to yra atsparios ir suodžių gaisrui kamine. Tai saugus vokiškas produktas, kurį rekomenduoja kone visi statybos profesionalai ir ekspertai ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *