Motyvacinis laiškas gali būti kitoks

Marius avataras

Posted on :
, ,

motyvacinis laiskasMotyvacinis laiškas yra neatsiejama CV dalis. Tai lydintysis laiškas, kuriame žodžiais apibendrinama CV informacija, pabrėžiant kodėl  įmonė turėtų samdyti CV atsiuntusį žmogų. Tačiau tai nėra taisyklė. Motyvacinis laiškas yra laisvos formos, tad jame gali atsiskleisti kūrybiškumas ir fantazija. Galutiniai rezultatai gali būti itin netikėti. Netikite? Pateikiame keletą tokių netikėtų pavyzdžių, kurie visai nepanašūs į tai ką įsivaizduojame esant motyvaciniu laišku.

Diagrama

Kiekviename darbo aprašyme yra nurodyti reikalavimai darbuotojui. Taip pat pasidomėjus galima greitai sužinoti įmonės vertybes, tikslus bei vadovų požiūrį į tam tikrus socialinius ir ekonominius reiškinius. Būtent šią informaciją panaudojo vienas darbo ieškantis jaunuolis, padaręs dvi palyginamąsias diagramas. Vienoje nurodęs ko įmonė ieško, kitoje kiek jis atitinka tuos reikalavimus. Paprasta, originalu ir jokio tuščiažodžiavimo!

Kitoks prisistatymas

Daugelį išmuša šaltas prakaitas, kuomet reikia parašyti ką nors apie save. Nesinori pasakoti tik gerus dalykus, nes atrodys kaip gyrimasis. Blogų irgi rašyti nesinori. Geriausias sprendimas – leisti kitiems rašyti apie tave. Tokia mintis kilo ir rašytojui, siuntusiam savo CV vienam leidiniui. Jis tiesiog surinko draugų, kolegų, šeimos narių citatas apie jį ir sukėlė į savo motyvacinį laišką. Jis net įkėlė savo buvusios merginos citatą, kuri skambėjo taip: „Jis mielas, bet aš neįsivaizduoju, jog galėčiau su juo susitikinėti“.

Elektroninis persekiojimas

Tam tikrose verslo srityse žmonės karts nuo karto ieško internete informacijos apie save. Darbo reklamos srityje ieškantis vyrukas pasinaudojo tuo bei Google reklamos sistema. Jis užsipirko reklamą specialiems raktažodžiams – įmonės vadovų vardams. Tad šešių stambiausių reklamos įmonių vadovai ieškantys informacijos apie save pirmoje vietoje matydavo skelbimą „Įdarbink mane“. Ir taip, jis buvo įdarbintas!

Ar tai reiškia, jog paprastas, tvarkingai ir taisyklingai parašytas motyvacinis laiškas yra nenaudingas ieškant darbo? Ne. Tūkstančiai žmonių gauna darbus nusiuntę paprastą, tvarkingą motyvacinį laišką, bet apie juos nerašo laikraščiai ir internetas. Ne visada išskirtinumas ir išsišokimas tinka, bet tam, kad parašyti gerą motyvacinį laišką reikia peržvelgti įvairių pavyzdžių ir rasti tai kas tinka būtent Jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *