Kokiais klausimais konsultuoja seksologas?

Marius avataras

Posted on :
seksologas

Vyriškos ligos, baimė mylėtis, įtepti santykiai šeimoje, moteriškos lytinės problemos ir daugelis kitų, – visais šiais ir dar daugiau klausimų konsultuoja gydytojas seksologas. Gana neįprasta ir Lietuvoje dar ne itin populiari profesija, jau kuris laikas kaip plačiai paplitusi užsienyje, ypatingai – Amerikoje. Seksualinės sveikatos sritis, kurioje medikų kompetencija labai glaudžiai susipina su psiochologija, jau kuris laikas turi „seksologijos“ pavadinimą. Šios profesijos gydytojų yra ir Lietuvoje. Klausk gydytojo seksologo įvairių klausimų – pradedant nuo tarpusavio santykių poroje baigiant rimtomis ligomis, plintančiomis lytiniu keliu.

Kas yra seksologija?

Dar gana jauna mokslo šaka, kurios pagrindinė tyrimo sritis yra žmogaus seksualumas, vadinama seksologija. Įvairius klausimus, susijusius su žmogaus seksualumu, nagrinėjanti sritis tiria, kaip žmogus reaguoja į tam tikrus seksualumo kriterijus skirtingais laiko periodais. Tokie kriterijai labai dažnai būna susiję su nesėkmėmis šeimoje, stresu, įtampa, slaptais santykiais ir dėl to chaotiškai vedamu lytiniu gyvenimu. Dažnai seksą poroje apkartina ir tam tikri seksualinės sveikatos sutrikimai. Jie moterims ir vyrams būna skirtingi. Tokias ligas kaip sifilis, lytinių organų grybelis, ŽIV ir pan. paprastai gydo urologai, ginekologai, endokrinologai. Tačiau seksologo profesija – labai plati, todėl bent jau pirminę konsultaciją tokiais ir panašiais klausimais, apsilankę pas gydytoją, tikrai gausite.

Įprasta manyti, kad seksologija kaip mokslas susiformavo XX amžiuje. Kaip jau minėta, tyrimų sritis yra plati, todėl šio mokslo tobulinimai vyksta iki šiol. Sąlyginai jaunas mokslas turėjo ryškių užuomazgų ir anksčiau. Ryškių darbų seksologijos temomis yra palikę ir tokie tyrėjai kaip Zigmundas Froidas, Albertas Molis ir kiti.

Šiandien seksologijos tyrimų objektas yra žmogus ir jo lytiniai santykiai. Seksologijos mokslo atstovams svarbu ši žmogaus funkcija tiek fiziologiniu, tiek psichologiniu ar net socialiniu aspektu. Ne vieną discipliną apjungiantis mokslas vienija biologus, psichologus, socialogus, ginekologus, urologus ir kitus mokslininkus ir gydytojus. Kartą apsilankius pas seksologą, klausk gydytojo įvairių klausimų, susijusių su žmogaus seksualumu. Jo kompetencija – plati, o jeigu vizito metu jis visgi pastebės, jog reikalingas gilesnis tyrimas, daktaras nedelsdamas išrašys siuntimą pas kitus specialistus.

Sutrikusi lytinė raida

Vienas iš seksologų tiriamų klausimų – lytinė raida. Kaip keičiasi žmogaus lytiniai organai, lytinis potraukis, seksualumo ir socialiniai santykiai bėgant laikui yra nagrinėjami profesionalių seksologijos mokslų atstovų. Tyrimų metu jie atsižvelgia į įvarius sekso reiškinius, pavyzdžiui, sueities techniką ar partnerių elgesį. Neretai tokių analizių centre išlieka iš įvairūs lytinių santykių sutrikimai ar net patologija. Visgi, turėdamas klausimų dėl savo seksualinio gyvenimo klausk gydytojo seksologo. Jis atsakys arba paskirs tolimesnius tyrimus pas kitus profesionalus, kurie tikrai ras geriausią problemos sprendimą.

Pagal: http://www.manomedicina.lt/category/seksualine-sveikata/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *