Kokybiška sportinė apranga: kokie reikalavimai jai keliami?

Marius avataras

Posted on :

sportinė aprangaSportas – gyvenimo variklis, skatinantis judėti ir palaikyti gerą fizinę formą. Tiesa, kad sportuoti būtų malonu, turime laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, privalome atrasti mums tinkančią ir patinkančią sporto šaką, antra – turime laikytis kryptingo tobulėjimo principo, t. y. bandymas pasiekti itin greitų ir aukštų rezultatų paprastai siejamas su skaudžiomis ir liūdnomis pasekmėmis, ir trečia – kokybiškam sportui reikalinga patikima sportinė apranga.

Nors sportinių drabužių pasiūla stebina savo pasirinkimo galimybėmis, išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančią aprangą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Siekdami priimti racionaliai pagrįstą sprendimą, turėtumėte pasikonsultuoti su sportinės aprangos pardavėjais ar parduotuvių konsultantais. Nepamirškite, kad skirtingi kriterijai keliami lauko drabužiams ir aprangai, sportuojant uždaroje erdvėje. Galiausiai, sportinė apranga ir avalynė parenkama, įvertinus konkrečią sporto šaką bei fizinį sportininko pasirengimą.

Jei sportuojate uždarose patalpose, rinkitės lengvus drabužius, užtikrinančius maksimalų komforto jausmą, t. y. sportiniai drabužiai turi leisti kūnui kvėpuoti ir negali varžyti judesių. Geriausias sprendimas – sintetinio audinio drabužiai, kurie padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir išgarina drėgmę. Minėtasis sprendimas puikiai tiks ir vasaros sezonui, tačiau jei sportuojate lauke orams atvėsus, laikykitės daugiasluoksniškumo principo. Paprastai kalbama apie trijų sluoksnių drabužius. Arčiausiai kūno esanti apranga sugeria prakaitą ir sulaiko kūno šilumą. Antrasis drabužių sluoksnis šildo ir garina perteklinę drėgmę. Trečiasis – viršutinis sluoksnis – turi užtikrinti patikimą apsaugą nuo lietaus, vėjo ir drėgmės, tačiau, kaip ir pirmieji drabužių sluoksniai, viršutinė apranga turi būti lengva ir užtikrinti maksimalų komforto jausmą. Jei sportuojate tamsiu paros metu, rinkitės drabužius, kurie turi šviesą atspindinčių elementų.

Kokybiška sportinė apranga turi būti gaminama iš aukštos kokybės medžiagų. Svarbiausias šių drabužių tikslas – sugerti ir išgarinti prakaitą, neleidžiant kūnui sušlapti. Su tokiais drabužiais jausitės laisvai ir išvengsite peršalimo problemų (nepamirškite, kad šlapias kūnas turi būti apsaugotas nuo vėjo). Klaidingai vis dar bijoma sintetinių audinių, manant, kad toks pasirinkimas – prasto skonio ženklas. Iš tiesų sintetiniai drabužiai maloniai priglunda prie kūno ir trukdo bakterijų dauginimuisi, todėl minėtoji apranga puikiai tinka ir jautrią odą turintiems bei alergiškiems sportininkams. Galiausiai, sintetinius drabužius lengva prižiūrėti, jie greitai išdžiūsta ir mažiau glamžosi.

Ypatingo dėmesio reikalauja sportinė avalynė. Batelius rinkitės, įvertinę pasirinktą sporto šaką. Vieni bateliai tiks jogai, kiti – futbolui. Jei mėgstate bėgioti, pirmenybę skirkite lengvai ir pėdos judesių nevaržančiai avalynei. Jogai reikalingi lankstūs ir patogūs sportiniai bateliai. Aerobikai – batukai aukštu kulnu, apsaugantys nuo traumų ir leidžiantys kojai laisvai judėti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *