Termo drabužiai žvejams – rinkitės apgalvotai!

Marius avataras

Posted on :

termo drabužiaiŽvejyba – populiarumo neprarandanti pramoga, į kurią įsiruošiama visais metų laikais. Tiesa, ekspertai sutinka – jei norite, kad išvyka į gamtą būtų maloni ir paliktų vien tik gerus prisiminimus, būtina apsišarvuoti patikima įranga ir pagalvoti apie aukščiausios kokybės drabužius bei avalynę. Jei norite jaustis šiltai ir patogiai, jums bus reikalingi tvirti termo drabužiai ir patikimi žvejo batai. Jei abejojate dėl savo sprendimo ir nežinote, ką rinktis, pasitarkite su šios srities profesionalais ar prekybos vietų konsultantais, kurie įvertinę jūsų tikslus ir lūkesčius, padės priimti geriausius sprendimus.

Nors kokybiška apranga reikalinga tiek vasaros, tiek žiemos sezonui, praktika rodo, kad daugiausiai klausimų kelia žieminių rūbų pasirinkimas. Žvejai vieningai sutinka – močiučių vilnoniai megztiniai, šiltos kojinės ir storos striukės toli gražu negali užtikrinti pageidaujamo rezultato. Visų pirma tokie drabužiai gali alergizuoti odą, antra – su tokia apranga jausitės suvaržyti, trečia – sudrėkę drabužiai pradeda graužti ir nebegali palaikyti šilumos. Šiandien žvejams siūlomas kur kas patrauklesnis ir patogesnis sprendimas – ilgaamžiai ir kokybiški termo drabužiai, padedantys palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir užtikrinantys judesių laisvę.

Specialios struktūros termo apranga pritaikoma tiek vasaros, tiek žiemos sezonui. Karštuoju metų laiku rekomenduojama rinktis maloniai prie kūno priglundančius ir lengvus drabužius, su kuriais jausitės laisvai ir patogiai. Žiemos metu reikėtų vadovautis drabužių sluoksniavimo principu. Pirmasis drabužių sluoksnis – tai kokybiški apatiniai, maloniai priglundantys prie odos ir neleidžiantys kauptis drėgmei, antrasis sluoksnis padeda palaikyti šilumą ir šalina drėgmę į tolimesnius drabužių sluoksnius, trečiasis apsaugo nuo nemalonių išorės veiksnių, pvz., drėgmės ar sniego, ir šalina perteklinę drėgmę.

Ieškant kokybiškos žieminės aprangos, skirkite daugiau dėmesio rankovėms ir kelnių klešnėms. Optimaliausias variantas – ilgų klešnių ir rankovių drabužiai, apsaugantys nuo sniego ir drėgmės, tačiau padedantys palaikyti šilumą. Pagalvokite apie drabužių užsegimus. Geriausias sprendimas – patikimi užtrauktukai ir lipnios juostelės.

Nemažiau nei termo drabužiai, žvejams būtini ir kokybiški batai. Pats blogiausias sprendimas – įprasti žieminiai batai, kurie naudojami pasivaikščiojimams mieste ar darbui. Tiesa tokia, kad su tokiais batais, net ir pačiais kokybiškiausiais, labai greitai peršalsite – kojos ims šalti, todėl visas kūnas bus kankinamas nemalonių pojūčių. Kur kas praktiškesnis variantas – žvejų pamėgti veltiniai su kaliošais. Tačiau su jais vaikščioti labai nepatogu. Minėtasis sprendimas rekomenduojamas tik tuo atveju, jei oro temperatūra yra išties žema, pvz., nukritusi žemiau 25 laipsnių. Visais kitais atvejais rekomenduojama pagalvoti apie specialios struktūros avalynę, skirtą žieminei žvejybai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *