Krikštynų atributika reikia pasirūpinti iš anksto

Marius avataras

krikštynų balionaiKūdikiai Lietuvoje viename ar kitame jos krašte gimsta kasdien. Vos tik gimsta mažasis Lietuvos pilietis, tėvai bei visa šeima kartu renka jam vardą. Toliau dažniausiai seka jo krikštas. Tai – Katalikų ir stačiatikių religijos pats svarbiausias iš septynių sakramentų, kuris nuplauna nuodėmes ir įjungia pakrikštytąjį į Bažnyčią. Tam, kad šis procesas vyktų sklandžiai, būtina iš anksto pasirūpinti tam skirta krikštynų atributika.

Pagal tai, kurios lyties mažylis yra krikštijamas, šiai iškilmingai šventei yra pritaikyti atitinkami su krikštynų atributika susiję elementai, pradedant nuo būtiniausių žvakių, baigiant šventės vietos papuošimais. Mergaitėms dažniausiai siūlomi rožinės spalvos elementai, o tuo tarpu berniukams – melsvi. Nors jeigu krikštynas planuojate paminėti kukliai šeimos rate namuose ar savoje sodyboje, suteikite džiaugsmą savo atžalai šią šventės vietą papuošiant šventiniais balionais,  girliandomis bei stalo serviravimo atributais. Susikurti šventinę nuotaiką visuomet padeda labai maži, tačiau tokie širdžiai mieli dekoro elementai. Naudojama krikštynų atributika akimirksniu sukuria šventinę atmosferą, mažylis jaučiasi pagerbtas ir dovanoja visiems plačią šypseną.

krikštynų atributika

Tad kaip gi susikurti tą šventinę nuotaiką ir atmosferą? Jums gali padėti šventės sutikimo vietoje pasipilantis konfeti, leidžiami į orą balionai (nepamirškite iš anksto pasirūpinti balionams pūsti skirta pompa arba helio dujomis, kad nepavargtumėte pūsdami juos burna), mažos dovanėlės ką tik krikšto sakramentą priėmusiam vaikui, kurios gali būti dalijamos ne visos iš karto, o kas tam tikrą laiko tarpą. Galima rasti labai gražių suvenyrinių angeliukų, su kryželiu susijusių atributų, žvakių. Labai graži ir jau spėjusi prigyti palinkėjimų knygos tradicija, kai kiekvienas iš šventės dalyvių surašo linkėjimus bei sveikinimus. Praėjusius keletui metų bus labai smagu visiems kartu vėl susirinkus juos skaityti. Kad visos dovanėlės nepasimestų, yra sukurtos specialios krikštynų šventei skirtos dovanų dėžutės bei maišeliai. Džiaugsmo bus ne tik sveikintojui, tačiau ir besikrikštijusiajam.

Kadangi kasmet daugėja užsienyje gimusių kūdikių, tėveliai, gyvenantys su mažosiomis atžalomis svečioje šalyje, labai dažnai stengiasi suderinti grįžimo į Tėvynę vizito metu kartu pakrikštyti savo vaiką. Tai nėra sudėtinga iš anksto numačius datą, susiradus bažnyčią, pasirinkus kunigą ir radus krikštatėvius. Tuomet belieka pasirūpinti krikštynų atributika: susipirkti reikiamus papuošimų elementus, dekoracijas, pakvietimus, žvakes, galbūt pagalvoti ir apie žaidimus, kad nebūtų šventė nuobodi ir įtrauktų visus šventės dalyvius. Daugelis krikštynų atributika prekiaujančių parduotuvių siūlo apsipirkimą internetu, todėl visa, kas reikalinga krikštynoms, galėsite drąsiai ir be didelių vargų, nemigo naktų bei streso pasirūpinti iš anksto – apsiperkant internete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *