Kuo Jus gali nustebinti šiuolaikiniai mėšlo kratytuvai?

Marius avataras

Posted on :

Kartais net nereikia pirkti keletos mašinų skirtingų darbų atlikimui. Šiuolaikiniai modernūs mėšlo kratytuvai gali ūkininkams pagelbėti daugelyje sričių. Dažniausiai jie naudojami atliekant pagrindinę funkciją – mėšlo iškratymą, bet yra ir kitas svarbus darbas ūkininkaujant, kurį gali atlikti ta pati mašina – tai pašarų krovimas. Šie du darbai yra patys būtiniausi kiekviename gyvulininkystės ūkyje.

Pasirenkant kokybišką bei patikimo gamintojo techniką – nenusivilsite. Visi reikalingi darbai bus atlikti daug greičiau, nes, kaip žinia, rūpinantis gyvuliais yra suskaičiuota kiekviena minutė, todėl mėšlo kratytuvai gali sutaupyti nemažai laiko. Galėsite visiems laikams pamiršti mėšlo kratymą rankomis ar nuolat varginusį pašarų krovimą su keletu pagalbininkų.

Kuo stambesnio ūkio savininkas esate, tuo labiau suprantate, kaip svarbu optimizuoti darbus ir į pagalbą pasitelkti šiuolaikinę techniką. Tikrai nemaža dalis gyvulininkės ūkiu užsiimančių asmenų įvardina, kad mėšlo kratymui skirtos mašinos yra naudojamos daugiausia valandų per metus. Ūkininkai greitai atranda, kad jomis be mėšlo dar galima iš šiaudus, ir šieną, ir šienainį, ir grūdus, ir miltus krauti. Tad dažnai mėšlo kratytuvai tampa nepakeičiami tam tikruose krovos darbuose. Nors tai dar irgi ne visi galimi išvardyti darbai.

Jeigu laukuose galima važinėti plačiai ir neturint jokių ribų, tai fermose gali nutikti visai kitaip. Čia neretai taip jau nutinka, kad yra pakankamai žemos lubos bei siauri takai. Tad renkantis mėšlo kratytuvą įvertinkite šiuos kriterijus, kad mašina neužstrigtų ir dirbtų be priekaištų. Bet būtent dėl pakankamo jų siaurumo bei žemumo ūkininkai ir vertina šio tipo kratytuvus.

Be to dar vienas svarbus faktorius, kuris įtakoja didesnius mėšlo kratytuvų pardavimus, tai – mažos eksploatacinės išlaidos. O kadangi mėšlo kratytuvais tenka intensyviai dirbti, tai ir nauda labai greitai pastebima. Daugelis ūkininkaujančių asmenų pritaria, kad mėšlo kratymo mašinos yra labai patvarios, tad beveik neegzistuoja jo „sugriuvimo“ tikimybė.

Mėšlas yra viena vertingiausių medžiagų gyvulininkės ūkyje. Tai – pati geriausia trąša ir nevalia ja lengvai atsikratyti. Tad neverta išmesti šios vertingos atliekos, kuri gali pakeisti mineralines trąšas. O laukuose mėšlas su kratytuvo pagalba yra paskleidžiamas ne tik plačiai, bet ir tolygiai bei sparčiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *