Kvalifikuoti advokatai Vilniuje atsako, kaip nustatomas alimentų dydis

Marius avataras

Posted on :

Kvalifikuoti advokatai VilniujeAlimentų priteisimas – gana sudėtingas, daug laiko ir kantrybės reikalaujantis procesas. Kvalifikuoti advokatai Vilniuje teigia, kad šiuo metu vadovaujamasi poreikių ir galimybių principu. Kitaip sakant, teismas turi nustatyti tokį alimentų dydį, kuris užtikrintų bent minimalius vaiko (ar vaikų) poreikius, t. y. vaikas turi tinkamai maitintis, turėti, kuo apsirengti, sergant – gauti reikiamus vaistus ir t. t.

Optimaliausias scenarijus numato, kad vaiko išlaikymui reikėtų skirti vieną minimalią mėnesio algą, tačiau negalima pamiršti, kad vaiką išlaiko abu tėvai, todėl kiekvienas jų turėtų skirti 50 proc. siekiančią minimalios mėnesinės algos dalį. Tiesa, praktika rodo, kad realiose situacijose alimentų dydis vienam vaikui būna mažesnis arba didesnis, racionaliai įvertinus vaiko poreikius ir finansines tėvų galimybes. Minėtosios taisyklės taikomos ir tuo atveju, jei išlaikomi vaikai yra nesantuokiniai ar iš skirtingų santuokų. Tiesa, tam tikrais atvejais, atsižvelgiant į individualias aplinkybes, pvz., tuo atveju, jei vaikas serga sunkia liga, teismas gali nukrypti nuo skirtingose santuokose sulauktų vaikų išlaikymo lygybės principo. Minėtasis nukrypimas gali būti taikomas ir tais atvejais, kai buvę sutuoktiniai neturi vienodų galimybių užtikrinti vaikų poreikius.

Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatoma, kad siekiant užtikrinti tinkamas sąlygas vaiko vystymuisi ir augimui, jo išlaikymo dydis turi būti proporcingas tėvų turtinei padėčiai ir vaiko poreikiams. Daugiausiai problemų kyla tuo atveju, jei įvykus skyryboms, vienas iš tėvų ignoruoja pareigą materialiai išlaikyti savo vaiką arba šiam tikslui skiria nepakankamai lėšų. Jei manote, kad jūsų buvęs sutuoktinis elgiasi nesąžiningai vaiko atžvilgiu, galite kreiptis į teismą, prašydami priteisti vaiko išlaikymą, kuris vykdomas kiekvieną mėnesį mokant periodines išmokas arba sumokant vienkartinę piniginę išmoką. Dar vienas sprendimas – materialaus turto priteisimas.

Vaiko išlaikymas turi patenkinti jo materialius poreikius, kurie apima būstą, maistą, aprangą, mokslą, sveikatą, laisvalaikį ir asmenybės ugdymą. Teismas, vertindamas asmens, iš kurio planuojama priteisti alimentus, turtinę padėtį, atsižvelgia į jo disponuojamų pajamų dydį, tų pajamų reguliarumą, be to, vertinamas ir jo valdomas turtas bei skolos. Svarbu atsižvelgti į tai, ar šis asmuo turi kitų išlaikomų asmenų, kokia yra jo sveikatos būklė ir pan.

Kad alimentų priteisimas būtų vykdomas sklandžiai, rekomenduojame kreiptis į ilgametę patirtį turinčius teisininkus. Kvalifikuotų specialistų teikiamos teisinės paslaugos Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste užtikrins efektyviai vykdomus teisminius procesus ir vaiko poreikius atitinkančių alimentų priteisimą. Bendradarbiaukite tik su savo darbą išmanančiu teisininku, kuris visuomet atsakys į jūsų klausimus ir nuoširdžiai domėsis jūsų situacija, siekdamas atrasti visoms pusėms naudingiausią sprendimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *