Lėktuvo bilietai internetu

Marius avataras

Dažnai keliaujantys po Europą ir kitus kontinentus jau yra įpratę lėktuvo bilietus rezervuoti ir pirkti internetu. Tai daroma naudojantis lietuviškais arba užsienietiškais interneto puslapiais. Pristatysime šią paslaugą išsamiau.

Kaip viskas veikia?

Lėktuvo bilietai internetu perkami gana paprastai. Pirmiausiai jie yra rezervuojami. Įvedama pradinis taškas, tada galutinis taškas, tiksli data, kartais net valandų skirtumu, keleivių skaičius. Speciali interneto sistema ieško laisvų bilietų ir parodo juos pagal datas ir kainas. Tada išsirenkamas norimas skrydis ir rezervuojamas. Rezervacija patvirtinama ir atsiunčiamas specialus apmokėjimo pranešimas. Kai kuriose sistemose galima apmokėti iš karto. Kai sumokama už bilietą internetu, atsiunčiamas elektroninis bilietas, kurį reikia atsispausdinti. Viskas, lėktuvo bilietą įsigijote neišeidami iš namų.

Ar tai saugu?

Lėktuvo bilietų prekybos sistema yra el. komercijos produktas, kaip bet kokia kita el. parduotuvė. Dėl to visi veiksmai yra apsaugoti specialiomis priemonėmis – SSL sertifikatais, didesnėmis duomenų bazių apsaugos priemonėmis ir t.t. Lietuvoje apmokėjimai dažniausiai daromi per Mokėjimai.lt sistemą, kuri yra patikima ir stabili. Tai visiškai saugu, todėl galima pirkti bilietus internetu nebijant, kad duomenys pateks į piktadarių rankas.

Kokie privalumai?

Lėktuvo bilietai internetu parduodami keliolikoje lietuviškų puslapių, todėl galima nesunkiai išsirinkti geriausius pasiūlymus. Štai keletas tokio būdo pirkti bilietus privalumų:

  • Sutaupoma nemažai laiko, kuris būtų sugaištas kontaktuojant oro uostų kasas, vežėjų atstovybes ir kelionių agentūras, užsiimančias bilietų prekyba.
  • Sutaupoma pinigų, nes internetu parduodami bilietai – pigesni.
  • Yra galimybė dalyvauti įvairiose lojalumo programose, kurios leidžia dalį sukauptų bonusų panaudoti kaip bilieto nuolaidą.
  • Bilietas yra dažniausiai elektroninis, tad jį galima atsispausdinti dar kartą net ir pametus, ar palikus namie prieš pat kelionę.
  • Galimybė nesunkiai lyginti kainas ir išsirinkti patį geriausią variantą.

Kokie trūkumai?

Trūkumų tikrai nėra daug. Vienas iš pagrindinių yra tas, kad bilietų rezervavimo sistemose paprastai nebūna pigių skrydžių bilietų, nes pigių oro linijų politika to nelabai leidžia. Vienas iš bilietų piginimo būdų yra rinkodaros išlaidų mažinimas, tad bilietų rezervavimo sistemos nieko neuždirba iš rezervuotų Ryanair ar Wizzair bilietų.

Lietuvoje veikia daugiau nei 10 įvairių bilietų rezervacijos sistemų. Viena iš geriausių ir patikimiausių yra Avia.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *