Lietuviai.co.uk – informacinis portalas lietuviams Anglijoje ir Lietuvoje

Marius avataras

Posted on :
,

Noriu pristatyti jums itin mielą ir gerą puslapį Lietuviai.co.uk. Tai puslapis, prie kurio ir man pačiam tenka rankas pridėti, nors ir gyvenu Lietuvoje, o jis „leidžiamas“ iš Didžiosios Britanijos. Padėjau sugalvoti pačią koncepciją, kategorijas, tad žinau jį gana gerai.

Taigi, portalas Lietuviai.co.uk yra kelių žmonių iniciatyva. Tam tikru metu paaiškėjo, kad visa informacija yra sukaupta viename portale. Monopolijos lietuviai nemėgsta, todėl netruko sukurti ir šį puslapį. Juk turi būti kelios nuomonės.

Lietuviai UK gyvena jau seniai. Tie, kurie ten seniai, apie tvarką ir anglų gyvenimo būdą jau išmano, dažnas net turėjo mokytis sunkiausiu – klaidų keliu. Naujai atvykstantys lietuviai Anglijoje dažnai susiduria su informacijos trūkumu. Jie nežino, kokia yra tvarka, pašalpos, mokesčiai, galimybės kurti savo verslą (verslas – itin dažnai eskaluojama tema, nes portalo kūrėjai – verslininkai). Būtent šiomis temomis ir rašo šis naudingas leidinys.

Lietuviai.co.uk yra suskirstytas į keliolika kategorijų, pagal kurias galima nesunkiai susirasti panašios tematikos straipsnių. Tarp jų labai daug dėmesio skiriama kriminalams ir JK žiniasklaidoje minimiems lietuviams – dažniausiaine iš gerosios pusės. Taip pat pastaruoju metu pateikiama nemažai straipsnių apie kultūrinius skirtumus – vaikų auklėjimo skirtumus, susidūrimas su islamą išpažįstančia UK visuomenės dalimi, vairavimo ypatumus ir dar keletu svarbių temų. Šios temos yra naudingos ne tik UK lietuviams, bet ir Lietuvoje gyvenantiems tautiečiams, norintiems daugiau sužinoti apie gyvenimą išsvajotoje šalyje, apie didmiesčio (Vilnius, palyginus su Londonu, atrodo it kaimas…) gyvenimą ir papročius. Jei visi norintys emigruoti į Didžiąją Britaniją pasiskaitytų bent keletą straipsnių, tikrai jiems nuvykus problemų kiltų mažiau.

Anglai savo tvarką kūrė šimtus metų. Ji nusistovėjusi ir pragmatiška. Lietuviai savęs dorai nepažįsta, tad prisitaikyti gana liberalioje, bet kartu ir konservatyvioje visuomenėje kai kuriems yra gana sudėtinga. Lietuviai.co.uk portalas kaip tik nori padėti lietuviams susipažinti su savo naująja šalimi.

Portalas kol kas yra išlaikomas iš privačių lėšų, bet su laiku jis pasiūlys ir komercinių paslaugų. Šiuo metu verslininkai jau gali užsisakyti reklamą, kuri yra labai nebrangi. Portalas eina koja kojon su gana didele bendruomene Facebooke – FB.com/Lithuanians – turinčia virš 10 tūkstančių narių. Portalas taip pat nuolatos ieško bendraautorių – raštingų lietuvių, turinčių sugebėjimą rašyti ir gyvenančių UK.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *