Pakavimo medžiagos: kokių jų būna ir kam jos skirtos?

Marius avataras

Posted on :

Pakavimo medžiagosKuo įdomūs šie laikai? Laiškų populiarumas sumenkęs, bet siuntų poreikis kaip tik auga. Sakote, situacija paradoksali? Gal ir taip. Pakavimo medžiagos kaip niekad reikalingos. Veikia tiek daug internetinių parduotuvių, siūlančių skirtingas prekes, tad ir supakuoti tas prekes reikia nevienodai.

Siuntų tema aktuali ne tik elektroninėms parduotuvėms, nes vienokius ar kitokius daiktus siunčia ir pavieniai žmonės. Vieniems svarbūs vokai, kiti renkasi kartonines dėžes, treti ieško pakavimo popieriaus. Nors dažnai sakoma „kiek žmonių, tiek nuomonių“, šiuo atveju labiau tiktų pasakyti „kiek prekių, tiek pakuočių“.

Kodėl pakavimo medžiagos tokios reikšmingos? Todėl, kad siuntų poreikis didžiulis (tai jau paminėjome). Bet kokia dar priežastis skatina domėtis dėžėmis bei kitais reikmenimis? Tai noras ir tiesiog būtinybė apsaugoti siunčiamus daiktus. Teleportacijos mechanizmas kol kas neišrastas, tad pirkėjų užsisakyti išmanieji telefonai, drabužiai, knygos ir kitos prekės keliauja automobiliais (įprastai autobusiukais). Pakavimo medžiagos suteikia galimybę išsaugoti daiktus net jei važiuojama ne pačiu lygiausiu keliu.

Išmanusis telefonas ir sportiniai bateliai, laikrodis – skirtingos prekės. Skiriasi medžiagos, dydis, forma ir t. t. Kuo daugiau prekių sudaro internetinės parduotuvės asortimentą, tuo įvairesnės pakavimo medžiagos yra reikalingos.

Vokai – ne tik laiškams siųsti

Pakavimo reikmenų rinkoje ant podiumo pakilę vokai. Kurjeriniai, su oro apsauga, popieriniai, lipnūs, kartoniniai… Asortimentas nemenkas. Pavyzdžiui, vokai su oro apsauga yra skirti toms prekėms, kurios lengvai pažeidžiamos. Jas reikia transportuoti, tad ieškoma geriausio sprendimo.

Dar būtina paminėti, kad vokai yra lengvi. Kai skaičiuojamas svoris, ši ypatybė itin pravarti.

Kartoninės dėžės

Pakavimo medžiagų srityje karaliauja dėžės iš kartono. Jos tvirtos, ekologiškos, apsaugo daiktus ne tik nuo smūgių, bet ir nuo drėgmės. Transportuoti, sandėliuoti – funkcijos, įgyvendinamos įsigijus tokių dėžių. Yra įvairiausių dydžių bei modelių.

Didelė dėžė, atlaikanti nemažą svorį? O gal dėžutė su langeliu? Kiekvienam poreikiui – savitas sprendimas.

Maišeliai

Norint sudėti kokius nors daiktus ar ieškant, kaip supakuoti dovaną, atrandami maišeliai. Popieriniai, plastikiniai, drobiniai, įvairiausių dydžių ir spalvų – tai dar viena pakavimo prekių rūšis, atitinkanti poreikius. Maišeliai iš burbulinės plėvelės ir kiti naudingi sprendimai patinka tiek parduotuvių savininkams, tiek besikraustantiems asmenims, tiek visiems, kuriems prireikė sandėliuoti ar transportuoti daiktus.

Lipnios juostos

Lipni juosta su spauda, apsauginė juosta, įprasta juosta… Visa tai taip pat priklauso pakavimo medžiagų kategorijai. Itin geras lipnumas, lengvas išvyniojimas – ypatybės, kurių svarba didžiulė. Yra ir tokių juostų, kurios limpa prie nelygių paviršių.

Popieriaus gaminiai

Pakavimo popierius iš šilko… Popierius, kuris ne tik tvirtas, bet ir ekologiškas… O kur dar spausdinimo lapai, priklausantys jau kiek kitai, t. y. biuro prekių kategorijai. O jei prie popieriaus gaminių pridėsime ir iš šios medžiagos pagamintus maišelius, turėsime gausų asortimentą. Štai taip pakavimo prekės susijusios su kitais pakavimo ir ne tik pakavimo reikmenimis.

Pakavimo plėvelės

Be jokios abejonės, pakavimo medžiagos ir specialios plėvelės – ta pati tema. Štai kad ir kokybiška putų plėvelė, kuri yra daugiasluoksnė, hermetiška ir tampri. Sandėliuoti, gabenti – veiksmai, kurie su tokia plėvele tikrai įgyvendinami. Drėgmė, purvas, dulkės neprasiskverbia prie daiktų, tad specialios plėvelės vertintinos aukštais balais.

Siuntimo medžiagos

Prie pakavimo prekių gretintinos ir siuntimo medžiagos. Dangteliai tūtoms ir pačios siuntimo tūtos, popieriaus drožlės – keletas pavyzdžių. Visa tai skirta lengvesniam daiktų siuntimui. Funkcionalumas – ne koks nors bereikšmis žodis, o tai, ką žmonės išties įvertina.

Lipnios etiketės

Kad siuntos būtų saugios, naudojamos specialios etiketės. Štai modernūs apsauginiai lipdukai, jei yra pažeidžiami, pakeičia išvaizdą. Taip pat galima įsigyti lipnių etikečių rulonuose, skirtų prekėms žymėti ir stipriai prilimpančių prie paviršiaus.

Pakavimo įrankiai

Pakavimo medžiagos naudojamos efektyviau, kai pasitelkiami tam tikri įrankiai. Pavyzdžiui, įrankis plėvelei vynioti ar lipniai juostai klijuoti. Kai reikia supakuoti ne vieną ir ne dvi prekes, tokios priemonės labai pasitarnauja.

Didelis ne tik siuntų, bet ir pakavimo medžiagų poreikis. Pasirinkti tikrai yra iš ko. Be to, džiugina kokybė. O ir efektyvumo prasme galima rašyti dešimt balų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *