Paskolos dirbantiems užsienyje: ką pataria finansininkai?

Marius avataras

Posted on :

paskolos dirbantiems užsienyjeVis daugiau lietuvių darbo ieškosi už gimtosios šalies ribų. Natūralu, kad auga ir paskolos dirbantiems užsienyje poreikis. Šiuo metu Lietuvos pilietybę turintys asmenys gali pasiimti kelių tipų paskolą: paskolą, įkeičiant nekilnojamąjį turtą, nuosavo namo statybai skirtą paskolą, taip pat – paskolas žemės sklypo pirkimui ar būsto renovacijai. Siekdami priimti optimaliausią sprendimą individualiu atveju, pasitarkite su finansininkais ir racionaliai įvertinkite pinigų grąžinimo galimybes.

Ką siūlo paskolų teikėjai?

Praktika rodo, kad didžioji dalis emigravusių lietuvių siekia įsigyti nuosavą būstą. Be to, paprastai šie asmenys yra sukaupę didesnį pradinį įnašą ir pageidauja trumpesnio pinigų grąžinimo termino. Tiesa, suteikti paskolą asmenims, gyvenantiems užsienyje, reiškia kur kas didesnę riziką, todėl daugelis kredito bendrovių emigrantams taiko didesnę maržą, prašo didesnio pradinio įnašo ir sugriežtina paskolos gavimo reikalavimus. Itin dažnai paskolos suteikimo atveju reikalaujama laiduotojo arba asmens, kuris dirbtų Lietuvoje ir už emigrantui suteiktą paskolą įkeistų Lietuvoje turimą turtą. Žinoma, atskiri paskolų teikėjai kelia individualius reikalavimus konkrečiu atveju, todėl verta įvertinti bent kelių bendrovių pasiūlymus.

Siekdamos užtikrinti paskolos suteikimo sklandumą, dalis didžiųjų bendrovių siūlo itin palankias pinigų grąžinimo sąlygas. Be to, jei paskolą paėmęs asmuo neketina gyventi naujai nupirktame būste, kredito bendrovės padės jį išnuomoti bei administruoti. Visas procesas skiriamas į 3 pagrindinius etapus. Visų pirma, asmuo turi surasti jo lūkesčius atitinkantį nekilnojamąjį turtą. Antras žingsnis – sandorio sudarymas su pasirinkta bendrove. Tai formalumų tvarkymo etapas, reikalaujantis kelių dienų darbo. Verta iš anksto pasikalbėti su kredito teikėju. Gali būti, kad užsienyje gyvenančiam asmeniui bus pasiūlyta galimybė visus dokumentus sutvarkyti vieno vizito metu. Trečiasis žingsnis – grįžti į Lietuvą ir apsigyventi naujame būste arba išnuomoti jį. Pasirašius sutartį su Šeimos kredito unija, nuomos pajamos bus automatiškai nukreiptos paskolos grąžinimui. Tai reiškia, kad kredito unijos paskolos nereikalaus papildomo jūsų laiko ir nekels finansinių sunkumų.

Įvertinkite skolinimosi galimybes

Jei nusprendėte pasiimti paskolą Lietuvoje, visų pirma pasikalbėkite su pasirinktos bendrovės darbuotojais, kurie padės įvertinti realias skolinimosi galimybes. Nepamirškite, kad neapgalvotai priimtas sprendimas gali sukelti rimtų finansinių problemų. Preliminarus paskolos suteikimo galimybių apskaičiavimas gali būti atliktas, pasinaudojus virtualia ir patogia būsto paskolos skaičiuokle. Tiesa, tikslų būsto paskolos pasiūlymą pateiks individualią situaciją įvertinęs kredito unijos vadybininkas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *