Plaukimas baidarėmis Aukštaitijoje: kelių dienų kelionę planuoti?

Marius avataras

Posted on :

plaukimas baidarėmis AukštaitijojeLaisvalaikis gamtoje dovanoja nepamirštamų įspūdžių, leidžia pabėgti nuo miesto šurmulio, suteikia galimybę geriau pažinti save ir savo artimuosius. Be to, plaukimas baidarėmis Aukštaitijoje siejamas su nuostabiu kraštovaizdžiu ir natūralumu. Nuotaikingas laisvalaikis gamtoje patiks tiek ramaus poilsio mėgėjams, tiek aktyvias pramogas vertinančiai draugų kompanijai.

Skirtingiems poreikiams – skirtingi maršrutai

Baidarių nuomotojai tvirtina, kad plaukimas baidarėmis atitiks išrankiausiųjų lūkesčius, svarbiausia – pasirinkti tinkamą, fizines jėgas ir išsikeltus lūkesčius atitinkantį maršrutą. Jei plaukiate su šeima ir mažais vaikais, greičiausiai norėsite ramesnio kelio, kuriuo plaukdami grožėsitės nepaprasta Aukštaitijos gamta. Jums patiks lengvesni maršrutai ir sraunesnės upės, kurios nereikalauja aktyvaus fizinio darbo, tačiau dovanoja nepamirštamų įspūdžių. Jei mėgstate iššūkius ir norite išbandyti aktyvaus laisvalaikio privalumus, rinkitės sudėtingesnius baidarių maršrutus, kurie pareikalaus daugiau fizinių jėgų ir rimtesnio darbo – turėsite įveikti kliūtis, lipti iš baidarių, tempti jas seklumomis ir nepamesti pagrindinio kelio. Tai puikus sprendimas jaunatviškoms draugų kompanijoms, nemėgstančioms sėdėti vienoje vietoje.

Vienos dienos kelionės privalumai ir trūkumai

Priklausomai nuo keliautojų poreikių, plaukimas baidarėmis Aukštaitijoje gali būti organizuojamas tiek vienai dienai, tiek savaitgaliui ar ilgesniam laiko tarpui. Vienos dienos maršrutai sumažina rūpesčių bagažą, kadangi jums nereikia galvoti apie nakvynės vietas. Natūraliai taip sutaupomos šiam tikslui skirtos investicijos. Vienos dienos plaukimas atitiks naptyrusių keliautojų poreikius – paprastai šiuo atveju pasirenkami 5–15 kilometrų maršrutai, kurie yra įveikiami ganėtinai greitai ir lengvai. Tiesa, jei nusprendėte plaukti vieną dieną, negalėsite pasimėgauti ilgesnių atostogų privalumais, t. y. daugelis keliautojų plaukimą sieja su ramiu laisvalaikiu gamtoje, laužu ir šašlykais. Be to, nakvynė palapinėse – tai malonus aplinkos pakeitimas ir nauji įspūdžiai.

Kelių dienų kelionės privalumai ir trūkumai

Jei galvojate apie kelių dienų poilsį, galite rinktis iš kelių variantų. Vienas iš sprendimų – nuomoti baidares vienai dienai, vakarą ir kitos dienos laiką skiriant poilsiui gamtoje. Kita galimybė – nuomotis baidares kelioms dienoms su nakvyne gamtoje ar pakelyje esančiuose namukuose. Tiesa, šis sprendimas rekomenduojamas patyrusiems keliautojams, drąsiai priimantiems naujus iššūkius ir nebijantiems fizinio darbo. Kelių dienų kelionės siejamos su ramesniu poilsiu ir galimybe mėgautis gamtos dovanomis, pvz., atplaukę į nurodytą vietą, galite leistis į turistinius žygius, laiką skirti ramiems pokalbiams prie laužo ar smagiems lauko žaidimams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *