Slidinėjimas Turkijoje? Taip, įmanoma ir tai!

Marius avataras

Posted on :
,

slidinėjimasTurkija paprastai asocijuojasi su saule, skaidriu it krištolas vandeniu ir paplūdimiais, į kuriuos traukia norintys pailsėti nuo šalčio ir niūrių dienų, tačiau lietuvių pamėgtas saulėtasis kurortas ir slidinėjimas atrodo sunkiai vienas su kitu suderinami. Visgi, Turkija gali pasigirti net trimis dideliais slidinėjimo kurortais, kuriuose savo jėgas gali išbandyti ir patyrę slidininkai ar snieglentininkai, ir pirmą kartą stovintys ant slidžių.

„Uludag“ slidinėjimo kurorte lankėsi ir Olimpo dievai

Šis Turkijos slidinėjimo kurortas yra įsikūręs Marmaros regiono pietuose, pačiame „Uludag“ Nacionaliniame parke. Čia slidinėti galima 120 dienų per metus, tačiau slidinėjimo sezonas patį įkarštį pasiekia gruodžio pabaigoje ir trunka iki kovo galo. Žiemos metu vidutinis sniego storis būna apie 3 m.

Visgi, į „Uludag“ kurortą patekti nėra taip paprasta, kadangi tai yra aukščiausias vakarinės Anatolijos taškas, į kurį norintiems įvažiuoti lengvuoju automobiliu, prireiks grandinių ratams. Beje, vietiniai jas pardavinėja tiesiog pakeliui. Dėl savo aukščio šis milžinas Antikos laikais buvo pramintas Olimpo dievų kalnu, mitas byloja, kad būtent nuo jo dievai stebėjo garsųjį Trojos karą.

Kurortas yra pritaikytas krosiniam, turistiniam ir alpinistiniam slidinėjimui bei snieglenčių sportui. Tiesa, mėgstantys adrenaliną visada gali išbandyti heli skiing (liet. slidinėjimas iš malūnsparnio) arba sniego dviračių lenktynes. „Uludag“ slidinėjimo kurorteyra 27 viešbučiai, sveikatingumo centras ir galybė pasilinksminimo vietų, į kuras traukia poilsiautojai po turiningos dienos kalnuose.

„Palandoken“ – puraus sniego sostinė

Šiame Turkijos slidinėjimo kurorte slidinėti galima 150 dienų per metus, tačiau geriausia atostogas planuoti nuo gruodžio pradžios iki gegužės mėnesio, nes tada sniego storis siekia 3  metrus. Tiesa, „Palandoken“ yra įsikūręs rytinės Anatolijos regione, kurio klimato sąlygos lemia itin gausų, tačiau purų sniegą visą slidinėjimo sezoną. Beje, „Palandoken“ kurortas garsėja pačiais stačiausias ir ilgiausiais šlaitais visoje Turkijoje.

Visgi, šis slidinėjimo kurortas žavi ir jau patyrusius slidininkus, ir pradžiamokslius, kadangi siūlo palyginti platų slidinėjimo trasų pasirinkimą: nuo itin lengvos iki juodosios trasos, kurioje puikiai jaučiasi tik profesionalai. Žinoma, slidinėjimas čia užima pagrindinę vietą, tačiau kurortas gali pasiūlyti ir kitų pramogų: klubų, barų, kavinių ir kitų pasilinksminimo vietų, kuriose galima pasimėgauti tradicine turkiška virtuve bei išmėginti tradicinį gėrimą „raki“. Tiesa, tai anyžinė degtinė, todėl ja piktnaudžiauti griežtai draudžiama, jei dar tik ruošiatės į kalnus.

„Davraz“ – slidinėjimo kurortas visai šeimai

Jei norite nušauti du zuikius vienu šūviu, galite drąsiai rinktis „Davraz“ slidinėjimo kurortą, kuris yra įsikūręs vos už poros valandų kelio nuo saulėtosios Antalijos. Slidinėjimo sezonas čia tęsiasi nuo gruodžio iki balandžio mėnesio ir turistus traukia itin plačiu trasų pasirinkimu bei pramogomis pritaikytomis visai šeimai: boulingo bei biliardo klubas, pirčių kompleksas ir t.t.

 

 

 

Įrašo “Slidinėjimas Turkijoje? Taip, įmanoma ir tai!” komentarų : 1

  1. bikko.lt avataras

    Puikus pasakojimas, taip ir norisi griebti slides ir važiuoti į Turkiją 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *