Stogų ekspertai pataria: į ką atkreipti dėmesį statant namus

Marius avataras

www.vilrufas.ltJaukaus namų lizdelio sukimas yra džiugus įvykis ir pasikeitimas gyvenime. Tačiau iki įkurtuvių reikia praeiti ne vieną statybų etapą, priimti ne vieną sprendimą, todėl be specialistų pagalbos ir patirties gana sudėtinga pastatyti namą, kuris atlaikytų ir vėtras, ir pūgas, ir šaltas žiemas ar vasaros sausras. Šiandien pasitelkę stogų ekspertus iš www.vilrufas.lt bandysime sudėlioti pagrindinius akcentus dėl stogo dangų ir papildomų stogą saugančių priemonių.

Stogas vienas svarbiausių namo dalių. Netinkamai sukonstruotą stogą gali nunešti vėtra, neprofesionaliai uždengta danga palieka tarpus ir po didelio lietaus nuo lubų gali pradėti bėgti kriokliai, o neapšiltintas stogas yra milžiniškos namo šildymo sąskaitos priežastis. Dėl šių ir dar šimtų kitų svarbių priežasčių namo stogui reiktų skirti pakankamai dėmesio, o ne tik ploti katučiu, jog “liko tik stogas ir namas baigtas”.

Be stogo karkaso, labai svarbų vaidmenį vaidina stogo danga. Tai ne tik estetinį vaizdą formuojanti medžiaga, tačiau ir apsauga nuo aplinkos poveikio. Dangos pasirinkimas šiuo metu yra begalinis – pradedant čerpėmis, plieno lakštais, šiferiu, baigiant nendrėmis, skiedromis ir šiaudais. Kiekviena stogo danga turi savo privalumų bei trūkumų, todėl išskirti vienos geriausios negalima, kiekviena jų yra ideali kažkokiu konkrečiu atveju. Renkantis stogo dangą svarbu atkreipti dėmesį į nuolydį bei stogo plotą. Tam tikros stogo dangos dideliam plotui netinka dėl didelio pačių svorio – apkrautas stogas gali tapti pavojingais spąstais itin rimtą žiemą, kuomet stogą užkloja didelis kiekis sniego.

Įrenginėjant stogą nereikėtų nurašyti ir paskutinėje vietoje palikti lietaus nuvedimo sistemos. Profesionaliai parinkta lietvamzdžių sistema neišsiskiria iš bendro namo vaizdo ir subtiliai dera bei pasislepia namo visumoje, tačiau apsaugo nuo nepageidaujamos drėgmės. Gyvename lietingame krašte, tad drėgmės ir lietaus gauname pakankamai – ją reikia efektyviai pašalinti nuo stogo, kad nesisunktų pro stogą ir nekenktų konstrukcijoms, sienoms, luboms bei apdailai.

Anot vilrufas.lt specialistų, stogas yra atsakinga investicija, kuriai nereikėtų taupyti. Nuo stogo priklauso viso namo sveikata.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *