Dantų protezavimas – geriausias pasirinkimas norintiems vėl šypsotis

Marius avataras

dantų protezavimasGamtoje dantų netekimas yra natūrali senėjimo proceso dalis, tačiau ši taisyklė dažnai netinka žmogui, kadangi jis netekti danties ar kelių dantų gali dar palyginti labai ankstyvame amžiuje. Tai lemia netinkama burnos higiena, periodonto ligos bei nelaimingi atsitikimai, kurių metu dantys yra išmušami. Prarasti dantys kelia žmogui ne tik didelį diskomfortą, tačiau ir trukdo pasitikėti savimi bei gyventi pilnavertį socialinį gyvenimą. Tokiu atveju dantų protezavimas yra geriausia išeitis, jei norisi turėti gražią šypseną.

Tiesa, kai kurie žmonės vengia dantų protezų ir yra linkę kęsti nepatogumus bei diskomfortą, kadangi kartais galima išgirsti nuomonę, kad dantų protezai yra nepatogūs, atrodo dirbtinai ir visi juos pastebi. Visgi, šiuolaikinis dantų protezavimas ne iš tolo neprimena to, kuris buvo prieš porą dešimtmečių. Dantų protezai yra gaminami iš šiuolaikiškų medžiagų bei pritaikomi individualiai kiekvienam pacientui, todėl ne tik užtikrinamas maksimalus komfortas, bet ir grąžinama normali kramtymo ir aiškios kalbos funkcija, o patys protezai atrodo itin natūraliai, todėl niekas net nepastebės, kad žmogus juos turi.

Populiariausios dantų protezų rūšys

Atsižvelgus į prarastų dantų kiekį, vietą bei defekto sudėtingumą odontologijos klinikų specialistai gali pagaminti įvairiausius dantų protezus, kurie suteiktų pacientui visišką komfortą. Šiuo metu itin populiarūs yra šie dantų protezai:

  • Bemetalės keramikos dantų protezai. Šie protezai yra gaminami iš šviesai laidaus porceliano, todėl atrodo itin tikroviškai ir savo savybėmis praktiškai nesiskiria nuo natūralaus danties, todėl niekas nepastebės ir tikrai neatskirs, kad pacientas nebeturi savo natūralių dantų ar danties. Odontologai bemetalės keramikos dantų protezus rekomenduoja rinktis tada, kai reikia restauruoti priekinius dantis.
  • Metalo keramikos dantų protezai. Jie yra gaminami iš metalo karkaso, užlieto porcelianu. Jie atrodo itin natūraliai, tačiau metalo keramikos dantų protezus geriausia rinktis, restauruojant galinius dantis.
  • Cirkonio oksido keramikos protezai. Dantų protezavimas šiais protezais vienas pažangiausių. Jų gamybai nenaudojamas metalo karkasas, tačiau cirkonio oksido keramikos protezai yra labai atsparūs kramtymui bei atrodo estetiškai. Šie protezai gaminami į pagalbą pasitelkus šiuolaikines kompiuterines technologijas, todėl yra itin tikslūs ir garantuoja pacientui maksimalų komfortą.

Svarbu paminėti, kad šiuolaikinis dantų protezavimas yra itin stipriai pažengęs į priekį, todėl gali restauruoti netekusius dantis ar visą dantų eilę net ir itin sudėtingais atvejais. Be to, dantų protezai, tinkamai prižiūrimi, gali tarnauti iki gyvenimo galo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *