Stogų profesionalai: prekiaujame stogo danga, žinome jų privalumus ir trūkumus

Marius avataras

Posted on :

pvc stogaiSiekdami išskirti vienos ar kitos dangos privalumus ir trūkumus, kalbamės su ilgamečiais stogo dangos profesionalais: prekiaujame stogo danga ne vienerius metus ir galime užtikrinti, kad tinkamai priimtas sprendimas ne tik didina namo vertę, bet ir užtikrina gyvenimo komfortą. Vis dėlto, reikia žinoti, kad universalaus sprendimo šiuo atveju nėra, todėl kiekvienoje situacijoje reikia įvertinti individualias aplinkybes ir konkrečius klientų pageidavimus. Tinkamai priimtas sprendimas ir profesionaliai įrengta stogo danga tarnaus ne vienerius metus ir užtikrins patikimą eksploataciją.

Populiariausios stogo dangos: privalumai ir trūkumai

Plieninė stogo danga. Vienas svarbiausių šios dangos privalumų – platus formų ir spalvų pasirinkimas. Siekiant išskirtinės estetikos galima įsigyti čerpes imituojančią dangą. Danga yra greitai ir nebrangiai montuojama, pritaikoma daugeliui standartinių stogo konstrukcijų. Deja, plieninė danga yra garsesnė, todėl paprastai reikalauja storesnio šilumos izoliacijos sluoksnio, kuris tuo pačiu rūpinasi ir garso izoliacija. Plieniniai stogai nerekomenduojami sudėtingos konstrukcijos stogams su plokštumomis, kadangi lieka didelis kiekis nenaudojamos medžiagos ir didėja galutinė stogo kaina.

Čerpinė stogo danga. Tai unikalios estetikos danga, visų pirma vertinama dėl vizualinio efekto. Paprastai išskiriamos keraminės ir betoninės čerpės. Pastarosios vertinamos dėl plačių pasirinkimo galimybių, kadangi gali būti glazūruojamos ir dažomos pageidaujama spalva. Tai ilgaamžė, ugniai atspari danga. Didžiausias čerpių trūkumas – didelė kaina, be to, laikui bėgant čerpinis stogas gali pradėti samanoti, kas kenkia viso būsto estetikai.

PVC stogo danga. Pastaraisiais metais didelio pirkėjų dėmesio sulaukia PVC stogai, vertinami dėl optimalaus kainos ir kokybės santykio. Tai patvari ir ilgaamžė medžiaga, atspari temperatūros pokyčiams ir aplinkos dirgikliams. Ši danga rekomenduojama ir stogų hidroizoliacijai (PVC danga laikoma viena iš technologiškai pažangiausių hidroizoliacinių stogo dangų). Tai išskirtinai elastinga medžiaga, skirta plokštiems stogams, tačiau dėl patrauklios kainos, stiprios techninės charakteristikos ir atsparumo plyšimui vis dažniau pritaikoma ir šlaitiniams stogams ar senų stogų renovacijai.

Pasitarkite su profesionalais

Paprastai stogo dangos tipas nurodomas dar namo projekte. Dažna klaida – noras sutaupyti ir sprendimas rinktis pigesnę dangą, nei buvo sutarta su projektuotoju. Deja, nepasitarus su profesionalais, pvz., pasirinkus sunkesnę dangą, nei numatyta, galima skaudžiai nusivilti ateityje, kadangi stogas bus nepritaikytas eksploatacijai, todėl atsiras pažeidimų ir prireiks greitų remonto ar stogo atnaujinimo darbų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *