Tvirtinimo detalės, vinys ir medsraigčiai

Marius avataras

Posted on :
medsraigčiai

Turbūt nei vienas dirbantis su mediena neapsieina be tvirtinimo detalių. Vinys, klijai, medsraigčiai – yra pagrindinės tvirtinimo detalės kurių rasime pas kiekvieną garaže ar darbo sandėlyje.

Ką reikėtu žinoti apie kiekvieną iš jų?

Vinys kaip tvirtinimo detalė yra viena iš paprasčiausiu ir greičiausią sutvirtinimo metodą turinti priemonė. Naudojant kompresorių smaigstyti vinis ir tarpusavyje sujunginėti žaliavas kaip medieną yra greita ir paprasta ir galvojant apie medienos tvirtinimą tarpusavyje turbūt šis metodas ir ateina pirmasis į galvą.

Tačiau, kad ir kaip patraukliai atrodo vinys, jos turi ir savo minusų. Pirmasis yra tai, jog – norint efektyviai ir našiai dirbti su vinimis jūs neapsieisite be kompresoriaus kurį turbūt gausite nuomotis jai turite didelį kiekį medžiagos kurį reikia sujungti. Kad ir kaip paprasta atrodo įkalti vinį plaktuku, praktikoje tai padaryti greitai ir našiai gali tik patyrę meistrai. Dirbdami su vinimis naudojant plaktuku jus prarasite daug laiko, patirsite žalos, kadangi netaiklus smūgis ar pakrypusi vinis susilenks ir tuo pačiu gadins jūsų žaliavas.

Be to svarbu atsižvelgti ir į vinies sukibimą su medžiaga, kadangi norint tvirtinti sunkesnes ir didesnes medžiagas jums prireiks ilgesnių vinių, ir net ilgesnės vinys negarantuoja stipraus sukibimo tarp medžiagų ir ilgalaikio jų išlaikymo.

Vinys kaip tvirtinimo detalės garantuoja greitą ir našų darbą naudojant kompresorių, tačiau norint garantuoto medžiagų sukabinimo ir ilgaamžiškumo derėtu rinktis medsraigčius.

Medsraigčiai pasižymi itin patvariu medžiagų sukabinimu dėl savo struktūros. Medsraigčio ašys ir sraigtas suteikia itin aukštos kokybės sukibimą tarp medžiagų. Naudojant gražią darbo našumas ir greitus bus šiek tiek lėtesnes nei naudojant kompresorių ir vinis, tačiau detalės ar medžiagos tarpusavyje bus sutvirtintos itin kokybiškai ir užtikrins ilgaamžišką tvarumą tarpusavyje.

Medsraigčiai savo pradininkes vinis taipogi lenkia ir dėl ištobulintos technologijos. – Žvaigždinės galvutės garantuoja patogią jungtį su grąžtu kuri neleis gręžiant medsraigčiui išsprūsti ir atsijungti nuo grąžto. Sriegio grioveliai ypač sandariai sulenda į medį ir jį tvirtai laiko daugybę metų. O perkant aukštesnės kokybės daugkartinius medsraigčius, – juos galima išgręžus panaudoti kitam kartui.

Perkant tam tikro tipo medsraigčius yra galimybę sujungti ne tik medienos medžiagas, bet ir medį su metalu, ko vinys negalėtu atlikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *