Apsauginės žaliuzės ir roletai verslui bei namams

Marius avataras

Apsauginės žaliuzės yra specialios žaliuzės, montuojamos lango išorėje. Jų paskirtis dvejopa. Pagrindinis apsauginių žaliuzių uždavinys yra apsaugoti patalpas nuo įsilaužimo. Antrinė paskirtis – apsaugines zaliuzes sulaiko dalį išeinančios šilumos ir taip taupo energiją, skirtą namams apšildyti.

Kas naudoja apsaugines žaliuzes? Dažniausiai jos yra naudojamos namuose, kuriuose žmonės gyvena ne nuolatos. Tai vasarnamiai, sodo nameliai, kotedžai, taip pat ir gyvenamieji namai, net ūkinės patalpos, kuriose laikoma kažkas vertingo, tad įsilaužimo atveju būtų patiriami didžiuliai nuostoliai. Kartais naudojamos ir žaliuzės, ir roletai iš vidaus, nes kyla poreikis ne tik apsisaugoti nuo intensyvių saulės spindulių, bet ir poreikis įleisti į namus šilumą. Tokiu būdu apsauginių žaliuzių nenuleidžia, o viduje roletai nuleidžiami tik iš dalies. Taip saulė šildo grindis ir šiluma pasklinda po namus, jei jie turi tinkamas ventiliacines sistemas ir yra gerai apšiltinti. Toks žaliuzių ir roletų tandemas padeda pasyviems namams išlaikyti šilumą, bet tuo pačiu apsisaugoti nuo saulės spindulių, kurie ypač ryškūs būna žiemą (dėl sniego, nes atspindima daugiau saulės spindulių, nei nuo žemės).

Apsaugines žaliuzes naudoja ir butuose bei miesto kotedžuose gyvenantys žmonės. Dažniausiai tuo atveju, kai butai yra pirmame aukšte, arba prie lango galima nesunkiai prieiti iš kito pastato. Nemažai biurų taip pat jas naudoja, nes čia nuolatos nakčiai lieka seifai, įmonės dokumentai, brangi kompiuterinė įranga, kuri gali būti lengvas grobis ilgapirščiams. Prie apsauginių žaliuzių nesunkiai prijungiami signalizacijos davikliai, tad nesankcionuoto įėjimo atveju, apsaugos ekipažas iš karto gauna signalą apie galimą įsilaužimą.

Ši patalpų apsaugos priemonė yra gaminama iš specialių smūgiams atsparių medžiagų. Kadangi jų tikslas – apsaugoti langą nuo įsilaužimo, medžiagos parinktos itin tvirtos ir kokybiškos. Dėl to kaina yra didesnė, nei elementarių roletų, tačiau tai reikalinga investicija. Apsauginis sluoksnis – vadinamasis šarvas, yra vyniojamas ant specialaus vamzdžio, esančio virš lango dėžėje (jį galima paslėpti pagal esamą lango konstrukciją arba montavimo vietą, pavyzdžiui nišoje). Šarvas išvyniojamas ir sutraukiamas rankine pavara (paprasčiausiai traukiama virvutė), mechanine pavara (tinka didesniems ir sunkiems šarvams, nes pakeliama ir nuleidžiama specialia rankenėle) ir elektrine pavara (pasukus raktelį, įsijungia varikliukas, kuris pakelia arba nuleidžia šarvą). Roletai taip pat gali naudoti tuos pačius pakėlimo principus.

Rekomenduojama rinkti kuo kokybiškesnes apsaugos žaliuzes, nes jos gali padėti išvengti apiplėšimo. Montavimą taip pat reikėtų palikti profesionalams, nes tik jie gali užtikrinti, kad žaliuzės pakabintos tinkamai ir taps sunkiai įveikiama kliūtimi piktadariams.

Įrašo “Apsauginės žaliuzės ir roletai verslui bei namams” komentarų : 1

  1. Darius avataras
    Darius

    Neblogas straipnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *