Dantų protezavimas nemokamas ir privačiuose klinikose

Marius avataras

Posted on :

dantų protezavimasOdontologijos paslaugos yra viena tų sričių, kurios specialistai yra reikalingi rinkoje praktiškai visada. Mat taip, kaip žmonėms visuomet reikės duonos ir vandens, taip jiems visuomet reikės ir odontologijos klinikos paslaugų.

Mes jau esame pripratę, kad dantų protezavimas, implantavimas, estetinis plombavimas ar endodontija yra teikiama tiek valstybinėse gydymo įstaigose, tiek privačiose odontologijos klinikose. Ir daugelis pacientų jau žino, kad pagrindinis šių dviejų gydymo įstaigų skirtumas yra kaina. Valstybinėse įstaigose už odontologijos paslaugas nereikia mokėti nei vienam Lietuvos Respublikos piliečiui, kuris moka įmokas į privalomąjį sveikatos draudimą. Tokiose įstaigose tereikia sumokėti už plombavimo medžiagas. Taigi čia net ir dantų protezavimas atliekamas kompensuojant paciento išlaidas.

Tuo tarpu privačioje klinikoje visos paslaugos yra mokamos. Dažnai pacientai, pabūgę ilgų eilių pas valstybinius specialistus renkasi privačias paslaugas nepaisant to, kad už tai tenka papildomai mokėti. Tačiau privačios klinikos mainais į tai siūlo itin greitą aptarnavimą ir modernias technologijas. Skirtingose odontologijos klinikose gali būti taikomos skirtingos kainos, tad čia net už estetinį plombavimą pacientai pasiryžę sumokėti. Čia svarbiausia – greitas ir kompetentingas darbas. Tokia praktika ypač aktuali, kai pacientai kreipiasi dėl nedidelių susirgimų. Tuomet laukti ilgai valstybinėje įstaigoje nesinori, o juk ir sumokėti už paslaugą pas privatų specialistą reikia ne tiek ir daug.

Deja, dantų protezavimas – ne tokia ir pigi paslauga. Štai todėl ilgą laiką protezuoti dantis pacientai kreipdavosi tik į valstybines gydymo įstaigas. Tačiau švietimo sistemoje įvyko pokyčiai nuo to laiko, kai protezavimo kompensavimas tapo itin lankstus ir modernus. Jau kurį laiką pacientai gali džiaugtis supaprastėjusiomis protezavimo sąlygomis. Jei ankščiau dantų protezavimą atlikus privačiam odontologui, pacientui už gydymą tekdavo mokėti iš savo kišenės, dabar tokias išlaidas jau gali padengti valstybė.

Valstybinė ligonių kasa nuolat informuoja protezavimo laukiančius pacientus, kad šie jau gali kreiptis pas privačius odontologus ir nelaukti ilgose valstybinių įstaigų eilėse. Pritaikius praktiką „pinigai paskui pacientą“ eilės pas valstybinėse įstaigose dirbančius odontologus kaip mat sumažėjo. Dabar pacientai, kuriems pagal įstatymą priklauso dantų protezavimas ir kompensacija, gali šiai paslaugai užsirašyti pas privatų odontologą. Tuomet klinikoje tereikia paprašyti išrašo ir jį pristatyti į teritorinę ligonių kasą. Čia informacija patikrinama, o ligoniui suskaičiuojama priklausanti kompensacija. Tokiu būdu ir išleisti pinigai grįžta, ir eilių nereikia laukti.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *