FujiFilm FinePix S1800 fotoaparatas

Marius avataras

Posted on :

Kažkaip traukia tie tarpiniai variantai… Telefonas – tarpinis variantas tarp normalaus klasikinio (su klaviatūra) ir išmaniojo, fotoaparatas – tarpinis variantas tarp „muilinės” ir veidrodinio… Nusipirkau jį tik dėl geros kainos, taip pat dėl įpratimo naudojantis panašiu Fuji fotoaparatu. Tiesiog ranka priprato normaliai sugriebti fotiką, o ne laikyti jį kaip mobilų tarp pirštų švelniai ir atsargiai.

Pliusai

Be geros kainos (apie 500 Lt), pliusas yra 12 Megapikselių objektyvas su 18 kartų priaartinimu (18x zoom). Kadangi mėgstu keliauti ir būti gamtoje, ši funkcija tikrai yra naudinga ir naudojama ne kartą.

Kitas didelis pliusas yra panoraminio fotografavimo rėžimas, kai fotografuojant parodoma, kur baigiasi vaizdas. Aišku, jei rankelė sudrebės, gali matytis neatitikimų, bet iš esmės vaizdas išeina nerealus. Jį sujungia pats fotikas, jokių specialių programų čia nebereikia.

Dar vienas didelis pliusas yra HD filmavimas. Aišku, reikia nusipirkti didesnę nei 2GB kortelę, jei norite filmuoti HD vaizdelius daugiau nei 10 minučių.

Veidų atpažinimas, kuris paprastai laikomas pliusu, man yra minusas, nes fotografuojant vaikus, kurie nuolatos užsimerkia, šis rėžimas daugiau nervina, nei padeda…

Labai puiki funkcija yra daiktų fotografavimas iš arti (žymimas tulpyte). Jis dviejų tipų, tai galima fotografuoti ir vabalėlius ir gėlytes.

Nežinau ar daug kas naudoja serijinį fotografavimą, bet čia irgi galima pasidaryti daug įdomių nuotraukų, kurias greitai peržiūrint kompiuteryje atrodo kaip animacija.

Nufotografavus nuotrauką pakreiptu 90 laipsnių fotoaparatu, nuotrauką peržiūrint ji automatiškai apverčiama. Aišku, perkėlus į kompiuterį vis tiek reikės nuotrauką pasukti. Beje, peržiūros ekranas didelis – 3 colių. Jei silpsta baterija, vaizdo rodymą per ekraną galima išjungti ir žiūrėti per akutę.

Minusai

Minusų šis fotoaparatas turi keletą. Bene pagrindinis minusas yra tas, kad blykstė automatiškai neatsidaro pagal rėžimą – ją atidaryti reikia rankomis paspaudžiant mygtuką. Esant geram apšvietimui tai tikrai gerai, nes taupomos baterijos, bet jei tamsiau, tai teks fotografuoti dar kartą. Bet tai turbūt jau veidrodinio fotoaparato bruožas – rankinis apšvietimo reguliavimas…

Kitas minusas yra daug reguliuojamų rėžimų ant rėžimų ratuko. Realiai naudoju tik Panorama, SP (nustatytas ant sporto rėžimo), filmavimas ir Auto. Tiesa, yra SRauto rėžimas, kuris automatiškai parenka ar portretu, ar vakarėlio rėžimu fotografuoti, bet kartais tai prie gero nepriveda rankoms drebant, nes fotografavimo metu rėžimai pasikeičia. P yra portretas, kurį naudoju labai retai. Visų kitų S, A, M ir C nenaudoju. Reiktų turbūt pasimokyti nustatinėti diafragmas ir išlaikymus, kad suprasčiau, kam jie naudojami. Čia jau pažengusių fotografuotojų dirva, į kurią dar kol kas neįbridau.

Daugiau didelių minusų kaip ir nėra. Nebent tai, kad SD kortelė dedama kartu su 4 AA tipo baterijomis, tad ją keičiant reikia tai daryti atsargiai, kad baterijų nepamestum.

Iš esmės šiuo aparatu esu patenkintas. Tiesiog reikia atrasti laiko pasidomėti fotografija, kad galėčiau išnaudoti daugiau jo funkcijų ir galimybių.

 

Atsakymai į “FujiFilm FinePix S1800 fotoaparatas”: 4

 1. Tomas avataras
  Tomas

  Sveikas. O kaip pati nuotraukų kokybė?

  1. admin avataras
   admin

   Nuotraukų kokybė nebloga. Ypač geros išeina peizažinės nuotraukos ir fotografuojant su makro rėžimu – daiktus iš arti. Sporto rėžimas daro beveik neišsiblurinančias nuotraukas, tačiau esu matęs ir geriau. Filmuota medžiaga – super HD kokybės, tik vienintelė problema, kad kartais fokusas kažkur nugrybauja ir gaunasi tarpais pablurinta… Namams užtenka.

   1. JUSTINA avataras
    JUSTINA

    Labutis, noriu įsigyti šį aparačiuką, tad konsultacijos :):):), kaip batareikos laiko

  2. admin avataras
   admin

   Batareikas turiu Sanyo tokias baltas pakraunamas, tai jos laiko tikrai gerai – apie savaitę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *