Ką reikia žinoti apie žindymą?

Marius avataras

Posted on :
žindymas

  • Taisyklingas maitinimas-svarbiausias sėkmingo žindymo veiksnys. Labai svarbu nėštumo metu domėtis, kaupti žinias, lankyti pasirengimo žindyti kursus.
  • Jei pirmas maitinimas neįvyko pirmąją valandą po gimdymo, tikymybė, kad maitinimas krūtimi bus sėkmingas, mažėja.
  • Tuojau po gimdymo net ir silpnas naujagimio žindymas skatina gimdos raumenų susitraukimą. Pagreitina placentos atsiskyrimą, sumažina kraujavimo pavojų.
  • Net 98 proc. traumuotų spenelių priežastis-  netaisyklingas jų apžiojimas ir netinkama žindymo padėtis.
  • Žindymas yra motinos ir vaiko bendravimo pagrindas. Dažnas artimas kontaktas žindant raminamai veikia abu. Atsiranda glaudus ryšys.

Tik ką gimusiam kūdikiui motinos organizmas pagamina nedaug, bet labai tiršto, koloringo, su daug baltymų ir antikūnių pieno, vadinamo krekenomis, kuris patenkina visus naujagimio maisto ir gėrimo poreikius. Nenustatykite sau diagnozės, kad neturite pieno. Pienas pradeda gamintis tik per 2-5 paras po gimgymo.

Nėščiųjų kursai

Nščiųjų kursuose aptariama neštumo eiga, neštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra. Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, nes tada kyla daugybė  klausimų, daug baimių ir nerimo dėl to, kad neaišku, ko tikėtis. Visų nėštukių kursų tikslas- suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti. http://www.avent.limedika.lt/nesciuju-kursai

Naudinga ir būsimiems tėčiams

Jei nuspręsi lankyti kursus- pasistenk į juos nusivesti ir būsimąjį tėvelį. Vyrams  pravartu susipažinti su gimdymo procesu ir sužinoti, kaip gali padėti gimdančiai savo partneriai. Kai kuriuose kursuose tėčiams skiriamas specialus dėmesys po kūdikio gimimo ir kaip prie to  prisitaikyti.

Gal kursai nebūtini?

Iš tiesų jie nėra privalomi, tai  kiekvienos nėštukės pasirinkimas. Jeigu gerai jautiesi, žinai, kur rasti atsakymų į kylančius klausimus, nekyla baimių ar nerimo dėl artėjančio gimdymo ir kūdikio priežiūros- tikrai gali nelankyti jokių kursų. Intuicija dažnai pakužda teisingus sprendimus, taigi  įsiklausyk į save ir rinkis tai, kas tau arčiau širdies.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *