Ką reikia žinoti renkantis lauko suoliukus?

Marius avataras

Posted on :
, ,

lauko suolai

Renkantis  lauko suoliukus, pirmiausia reikia žinoti, kur jie bus statomi. Betoniniai suoliukai dažniausiai yra  tinkami parkuose, aikštelėse ar poilsio zonose. Taip pat pasižymi ilgaamžiškumu, bei yra stacionarūs, dėl to tokiose vietose statyti yra labai praktiškas sprendimas. Privačiuose kiemuose ar aikštelėse betoniniai suoliukai naudojami rečiau, tačiau norint sukurti futuristinį aplinkos vaizdą, jie taip pat bus puikus sprendimas net ir mažame kiemelyje.

Lauko suoliukų įvairovė

Lauko suoliukai gali būti mediniai plastikiniai, betoniniai. Pagrindas yra suoliukų kojos, o ant jų montuojami kiti elementai. Dažniausiai tai yra medinės lentelės, kurios sudaro tobulus derinius su plieninėmis, aliuminio ar ketaus kojomis. Rekomenduojama rinktis suoliukus, kurių gamybai naudota tropinio kietmedžio mediena, pasižymi dideliu atsparumu. Lauko suoliukų kojos gali būti iš ketaus, aliuminio, plieninės, medinės, betononės. Kiekviena medžiaga turi savų privalumų. Pavyzdžiui, ketus labai patvarus, ilgaamžis, todėl tokios suoliuko kojos  nereikalaus priežiūros. Tiesa, svarbu jas tinkamai padengti antikorozinėmis medžiagomis. Viena labiausiai vertinamų aliuminio savybių- jis nerūdys, tad aliuminės kojos labai tiks pajūryje, kur didesnis druskingumas. Plienas yra tvirtas, ilgaamžis metalas, ypač jei cinkuotas. Suoliukų plieninėmis kojomis panaudojimo sričių sąrašas labai ilgas. Lauko suoliukų kojos iš medžio atrodo labai dailiai, bet medžiui reikalingas tinkamas paruošimas ir priežiūra. Svarbu tokias kojas apsaugoti nuo sąlyčio su žeme. Betoninės kojos bus ilgaamžės, bet siekiant reprezentacinės išvaizdos reikės nuolat skirti laiko jų priežiūrai.

Kaip prižiūrėti lauko suoliukus?

Pirmiausia- valyti. Muilas ir vanduo kartą per sezoną lauko suoliukams nepakenks. Drėgna kempinėle tiesiog nuvalykite dulkes ir paviršiaus nešvarumus, jei  lengvo apšluostymo jums nepakaks, tai naudokite vandenį su kokiu nors neutraliu plovikliu, ūkiniu muilu ar valgomąja soda, labai pravers šepetėlis. Pastebėję mediniame paviršiuje plyšius, užtepkite juos medžio glaistu, kad šis įtrūkimas nedidėtų ir  nesilėptų, kol nudžius, užtepkite hermetiko. Jeigu šis medinis suoliukas jau ilgą laiką stovėjo lauke, prieš jį glaistydami, gerai nušlifuokite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *