Kaip apsisaugoti nuo potvynių?

Marius avataras

potvynis

Nors Lietuvoje stichinės nelaimės, tokios kaip potvyniai, daug retesnės nei kitose pasaulio šalyse, tačiau laikas nuo laiko ir mūsų šalyje pasireiškia šie klimato reiškiniai. Aukšto upių ir ežerų vandens lygio pakilimo sukeliami potvyniai gali sukelti milžiniškus nuostolius, o kartais ir nusiaubti visą netoli vandens telkinio esančią gyvenvietę. Mažiau pavojingi, tačiau taip pat galintys pridaryti nemenkos žalos būna potvyniai dėl lietaus. Aptarkime, kaip galima apsisaugoti nuo potvynių ir kokių veiksmų imtis norint sumažinti galimus nuostolius?

  • Būsto sandarumas

Pirmasis dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti norint nepatirti nuostolių ištikus potvyniui – būsto sandarumas. Jei gyvenate vietovėje, kurioje yra potvynių galimybė, pasirūpinkite maksimaliu durų, langų, stogo sandarumu.

  • Turto saugumas

Potvynių metu pirmiausia užliejamos žemai esančios patalpos, tokios kaip rūsiai, žemesnieji namo aukštai ir pan. Tad šiose patalpose nelaikykite labai vertingų daiktų.

  • Apsauginės priemonės

Įsigyti ir turėti namuose prietaisą, kuris greitai ir efektyviai padės išvengti potvynio sukeliamų nuostolių, yra labai naudingas sprendimas. Geriausiai šiam tikslui tinka vandens siurbliai, kurie skirti vandens pumpavimui ar drėgmės šalinimui. Šių įrengimų pasiūla rinkoje tikrai gausi, tad norint įsigyti tinkamos rūšies vandens siurblį, kuris apsaugotų  nuo potvynio sukeliamo užliejimo, geriausia kreiptis į šios srities specialistus. Profesionalias konsultacijas ir įvairių rūšių vandens siurblius rasite internetinėje svetainėje technobaltic.lt .

  • Prognozių stebėjimas

Dažniausiai potvyniai Lietuvoje nevyksta netikėtai. Paprastai apie artėjančią potvynių grėsmę informuoja sinoptikai. Jei gyvenate vietovėje, kurią gali paveikti potvynių reiškiniai, išgirdę šias prognozes tinkamai pasiruoškite – patikrinkite būsto langų ir durų sandarumą bei pasirūpinkite turto saugumu.

Tikimės šie patarimai bus naudingi ir padės jums išvengti potvynių sukeliamų padarinių. Juk gamtos reiškinių pasirinkti negalime, o savo turto saugumu privalome pasirūpinti patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *