Kaip pasirinkti kėdę darbui?

Marius avataras

Posted on :
,
kėdės

Dažnas iš mūsų darbe praleidžia daugiau nei pusę savo visos dienos laiko. Dauguma darbų, išskyrus aptarnavimo ir kai kurias kitas sferas,  yra sėdimi, tad ant biuro kėdės kasdien sėdime nemažai valandų. Šis baldas privalo būti patogus ne tik dėl komforto jausmo. Sėdėjimas ant nepatogios, netinkamo aukščio darbo kėdės gali įtakoti netgi sveikatos problemas, tokias kaip kaklo skausmai, stuburo iškrypimas ar raumenų įtampa. Tad kaip pasirinkti kėdę darbui, ant kurios būtų ne tik patogu sėdėti, bet kuri ir užtikrintų puikią sveikatos būklę? Štai keletas naudingų patarimų!

  • Kėdės aukštis

Dauguma šiuolaikinių biuro kėdžių yra reguliuojamo aukščio, dažniausiai galima pasirinkti kelių pozicijų kėdės aukštį. Vis dėlto, renkantis kėdę pasidomėkite ar bus galimybė nustatyti būtent jūsų ūgiui optimalų kėdės aukštį. Sėdint ant kėdės kojos turi pilnai siekti grindis, o nugara patogiai remtis į kėdės atlošą.

  • Kėdės atlošas

Atlošas yra kone svarbiausia kėdės dalis, nuo kurios priklauso stuburo padėtis ir viso kūno laikysena. Pirmoje eilėje, svarbu, kad kėdės atlošo aukštis ir plotis atitiktų jūsų nugarą. Tuomet atkreipkite dėmesį į kėdės atlošo formą. Geriausiai atkartoja natūralią laikyseną ir prisitaiko prie stuburo S formos ergonominių biuro kėdžių atlošai. Taip pat nepamirškite pasidomėti ar yra galimybė reguliuoti kėdės atlošo kampą.

  • Kėdės ratukai

Nuo kėdės ratukų skaičiaus priklauso kėdės manevringumas. Jei dirbant jums reikia šiek tiek judėjimo (pvz., siekiant dokumentus iš lentynos ar pan.) rinkitės biuro kėdę su penkiais ratukais. Taip pat atkreipkite dėmesį ar ratukai sukasi aplink savo ašį, nes kėdės su tokiais ratukais važiuoja  itin lengvai ir patogiai.

Tai pagrindiniai rodikliai, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis kėdę darbui. Žinoma, kaip ir perkant bet kurį kitą baldą, rinkitės tik kokybišką prekę iš patikimų pardavėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *