Kokio galingumo rekuperatorių rinktis?

Marius avataras

Posted on :
rekuperatorius

Renkantis rekuperatorių, kaip ir daugumą kitų įrenginių, būtina atsižvelgti į jo technines savybes. Vėsinimo sistema turi būti pasirenkama individualiai, atsižvelgiant į keletą rodiklių. Vienas svarbiausių rekuperatoriaus techninių parametrų yra jo galingumas. Jei rekuperatoriaus galingumas bus per mažas, jis turės veikti intensyviau, o tai padidins energijos sąnaudas bei nesuteiks norimo rezultato. Tuo tarpu per galingas rekuperatorius taip pat nesuteiks komforto jausmo. Tad kaip išsirinkti tinkamo galingumo rekuperatorių? Štai patarimai, kurie padės tai padaryti!

  • Galingumo apskaičiavimas

Rekuperatoriaus galingumas atspindi oro kaitos kiekį ir šio proceso dažnumą. Galingumas apskaičiuojamas oro kiekį (patalpos tūrį) padauginus iš oro kaitos dažnio (kiek kartų per valandą patalpoje pasikeičia oras). Kalbant apie oro kaitos dažnį, dažniausiai taikoma rekomendacija oro patalpoje orą keisti vieną kartą per valandą.  Pavyzdžiui, jei rekuperatorius bus naudojamas 100 kvadratinių metrų patalpoms, kurių lubų aukštis yra 2,5 m, tuomet galingumas skaičiuojamas taip: 100 x 2,5 x 1  = 250. Jei norite, kad rekuperatorius dirbtų ne pilnu pajėgumu, o tarkime, 70% ar 80% intensyvumu, gautą rodiklį padalinkite iš pageidaujamų procentų.

  • Įtakojantys veiksniai

Rekuperatoriaus galingumo apskaičiavimas suteikia tik preliminarius duomenis. Praktikoje rekuperatoriaus galingumo rodiklis gali šiek tiek  skirtis, priklausomai nuo vėdinimo sistemos projekto. Taip pat šį rodiklį įtakoja tokie veiksniai kaip gyventojų skaičius, klimato sąlygos, geografinė kryptis, kurioje yra pastatas. Tad renkantis rekuperatoriaus galingumą geriausia yra pasitarti su šios srities specialistais, kurie padės priimti sprendimą atsižvelgiant į visas individualias savybes.

  • Rekuperatoriaus rūšis ir galingumas

Neverta bandyti susieti rekuperatoriaus rūšies su jo galingumu. Įvairaus galingumo gali būti tiek rotaciniai, tiek plokšteliniai rekuperatoriai. Taip pat rinkoje yra kompaktiškų mini rekuperatorių, kurie pasižymi tinkamomis nedidelėms patalpoms galingumo savybėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *