Kokie būna krovinių tipai?

Marius avataras

Posted on :

kroviniai

Lietuvoje, Europos Sąjungoje ir tarptautinėje rinkoje pervežami kroviniai klasifikuojami pagal keletą standartizuotų kriterijų.

Krovinio fizinė būsena

Visų pirma krovinio priskyrimą tam tikrai kategorija nulemia jų fizinė būklė t. y. koks krovinio pavidalas, ar jis yra skystas, ar kietas, gali būti dujų pavidalo. Skystus ir dujinius krovinius gabenti reikalingos panašios sąlygos todėl ir transporto būdai yra panašūs arba identiški. Šie kroviniai gabenami laivais arba vilkikais su specialiomis priekabomis.

Krovinio požymiai

Parvežami kroviniai gali būti paprastos ir sudėtingos transportuoti prekės tai yra gyvūnai, greitai gendantys produktai ir pavojingi kroviniai. Šiai kategorijai taip pat priklauso ir visi nestandartinių gabaritų, dideli kroviniai kurių gabenimui reikalingi specialūs leidimai transporto priemonės, palyda ir kitos papildomos sąlygos.

Krovinių pakavimas

Nepakuojami tik didelių gabaritų daiktai, visi kitu turi būti apdengti vieno ar kito tipo pakavimo medžiagomis, sudėti į maišus ar kitokią tarą. Pakuotė saugo ne tik patį krovinį bet ir palengvina krovimo procesą. Pakavimo tipai yra dveji, prekės pakavimas saugojimui, reklamai ir pateikimui galutiniam vartotojui parduotuvėje. Antras pakavimas atliekamas tam kad nesugadinti originalios pakuotės, apjungti krovinius į didesnes grupes tai vadinamas transportavimo pakuotė. Jai naudojami kartono lapai, storas popierius, vyniojamas pakavimo celofanas, fanera, transportavimo rėmai, padėklai, šarnyriniai padėklų apvadai.

Pavojingi kroviniai

Pagal tarptautines pavojingų krovinių transportavimo nuostatas ADR kroviniai skirstomi į 9 klases ir tai apsprendžia kuris gabenimo būdas jiems tinkamas, kokie dokumentai turi lydėti krovinį ir kaip jis ženklinamas. Pavojingų krovinių gabenimas reikalauja papildomų saugumo priemonių sunkvežimyje – padidintos talpos gesintuvai, asmens apsaugos priemonės, kvėpavimo takų apsaugos priemonės, įspėjamieji ženklai, specialus vairuotojų paruošimas, kvalifikacijos atnaujinimas.

Pilnas arba dalinis

Pagal tai ar kroviniu galime užpildyti transporto priemonės priekabą arba konteinerį krovinys laikomas pilnu, jeigu negalime užpildyti viso tūrio ir reikia dalintis su kitu siuntėju, tuomet krovinius laikomas daliniu.

Kroviniai kuriems reikalinga užtikrinti temperatūrą

Didelė dalis krovinių reikalauja nuolatinio temperatūros palaikymo žemiau 20 laipsnių arba vos teigiamos temperatūros tol kol pasiekia sandėlius, parduotuves ar galutinį gavėją. Tai maistas, medikamentai, gėlės ir daug kitų prekių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *