Kas svarbu renkantis laiptus?

Marius avataras

Posted on :
,

Laiptai – tai pakopos, sudarytos iš plokščių, kuriomis lipama. Be jų sunkiai pasieksite sekančius aukštus.

Laiptai

Gražiai atrodantys laiptai papuoš namų interjerą. Juos galima priderinti prie sienų ar baldų. Suderinti medžiagas bei spalvas. Kiekvienam maloniau keliauti įdomiais, nestandartiniais laiptais į antrą ar trečią namo aukštą. Daug dėmesio šiam įrenginiui skiriama dažniausiai nuosavuose namuose. Šiandieną įrenginėjami butai, kurie yra dviejų ar daugiau aukštų.

Laiptų gamybą geriausia patikėti ekspertams, nes tai atsakingas darbas. Įrenginys, kuriuo galite pasiekti sekančius aukštus turi ne tik turėti puikią išvaizdą, bet ir būti pakankamai saugūs. Jeigu neturite pakankamai žinių bei patirties, verčiau patiems jų nedaryti.

Pasirinkite saugius laiptus

Saugūs laiptai būna tie, kuriuos rengia profesionalai. Tai gana svarbu, kadangi šiuo įrenginiu naudojatės kasdien. Nepamirškite, kad lipant jais neretai įvyksta įvairių traumų. Jos gali, netgi nulemti ateitį. Laiptams turi būti skiriamas ypatingas dėmesys.

Svarbu, kad laiptų paviršius nebūtų slidus. Jeigu pastebėjote, kad taip yra, imkitės priemonių. Jums gali nepavykti savomis jėgomis panaikinti slidaus paviršiaus. Tokiu atveju, kreipkitės pagalbos į specialistus. Slidūs laiptai itin gali būti nesaugūs.

Renkantis laiptus reikėtų atsižvelgti į name (arba bute) gyvenančius gyventojus. Tai gali būti šeimos nariai. Jeigu yra garbingo amžiaus žmonių, būtinai pagalvokite, kad nenutiktų taip, kad pakilti į sekančius aukštus jiems bus sudėtinga. Mažamečiams vaikams, taip pat, laiptai neturėtų kelti pavojaus. Neretai statumas gali būti nesaugus.

Jums reikia laiptų į palėpę?

Laiptų gamyba (arba jų pasirinkimas) į palėpę rekomenduojamas vienas iš pirmųjų darbų, kada ją įrenginėjate. Šiais darbais galite užsiimti patys arba juos nusipirkti (užsisakyti). Palėpės laiptai pakeis stacionarius, be to, jie užims mažiau vietos. Toks įrenginys gali būti sulankstomas, todėl jums nereikės daug erdvės. Šie laiptai gali būti tiesiog paslepiami lubose, taip galėsite sutaupyti patalpos ploto.

Svarbu žinoti patalpų aukštį, kuris yra jau galutinis. Laiptai, kuriais galima patekti į pallėpę, gali būti mediniai, metaliniai, priešgaisriniai ar kt. Nepamirškite atkreipti dėmesio į laiptų išdėstymui reikalingą erdvę. Jeigu liukas mažas, jums puikiai tiks metaliniai žirkliniai. Metalinius laiptus rekomenduojama rinktis tokiu atveju, kada į palėpę tenka keliauti dažnai.

Geras pasirinkimas yra laiptai, kurie atsparūs ugniai. Gaisras patalpoje gali kilti visai netikėtai, nei vienas nuo to nėra apsaugotas. Tokie laiptai į palėpę apsaugo nuo ugnies bei dūmų, kurie gali patekti į patalpą. Gali atlikti užtvaros funkciją nuo ugnies. Toks įrenginys gali būti ne tik patekimo į palėpę priemonė.

Renkantis laiptus svarbu

Laiptai turi būti namo projekte, atkreipkite dėmesį į tai. Taip bus paprasčiau pasirinkti medžiagas laiptų gamybai. Remdamiesi projektu pasirinkite laiptų formą (tiesūs, sukti, sraigtiniai ar kiti).

Svarbu laiptų dydis

Atkreipkite dėmesį į bendrą patalpos plotą, kuriame bus montuojami laiptai. Rinkitės priklausomai nuo parinktos vietos, kurioje planuojama įrengti įrenginį. Laiptai ir interjeras turi sudaryti harmoningą visumą. Pasirinkite reikiamo aukščio turėklus, kad jie nebūtų per žemi ar per aukšti.

Nepamirškite pakopos, labai svarbu, kad ji būtų nei per žema nei per aukšta.

Pasirinkite tinkamą apšvietimą laiptams. Dažnai namų šeimininkai apie tai pamiršta. Esant netinkamai šviesai, jūsų namuose laiptai gali ne tik prarasti dalį savo grožio, bet ir nebūti pakankamai saugūs.

 Patarimai, kurie gali praversti

Jeigu pasirinkote stacionarius laiptus, įvertinkite jų statumą. Nerekomenduojama daryti kampo, kuris būtų didesnis nei 45 laipsniai. Pakopos neturėtų būti siauros, rinkitės platesnes. Tokios bus patogesnės laipiojant.

Svarbu nepamiršti aikštelių (jei tokios planuojamos) išdėstymo. Jų dydis turėtų būti toks, kad žmogus galėtų pasisukti. Neįrenginėkite dekoratyvinių siaurų laiptų, jeigu gyventojai yra stambūs. Dažnai namų šeimininkai tai pamiršta.

Jeigu jūsų namuose gyvena gyvūnai, nepamirškite, kad laiptais naudosis ir jie. Šunys, katės ar kiti naminiai gyvūnai gali nagais subraižyti medieną. Nepamiršite to, kada renkatės medžiagas įrengimui. Rekomenduojama įsigyti specialias duris laiptams, kurios užsidaro. Jos ypač gali praversti, jei namuose yra mažų vaikų, kuriems neatsargus lipimas laiptams galio būti nesaugus.

Tinkamai parinkti laiptai suteiks namams jaukumo, bei taps puošnia interjero dalimi. Stenkitės, kiek įmanoma, labiau pritaikyti erdvei. Svarbu, kad jie ne tik būtų malonūs akiai, bet ir smagiai galėtumėte jais žingsniuoti.

Visada prisiminkite, kad šis įrenginys skirtas laipiojimui. Juo naudojamasi dažnai ir daug. Jeigu turite idėjų kaip galima savarankiškai įsirengti laiptus arba protingai juos pasirinkti, lauksime jūsų patarimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *