Kas yra SEO paslaugos? Trumpas paaiškinimas žmonių kalba

Marius avataras

SEODažnai IT specialistai ar rinkodarininkai žongliruoja šiuo metu populiaria fraze SEO paslaugos, tačiau vis dar yra verslininkų ar tinklalapių savininkų, kurie tik viena ausimi girdėję apie SEO ir iš ties nesupranta kas tai yra ir kam tai reikalinga. Tad trumpai pakalbėsime apie SEO.

SEO optimizacija yra veiksmų seka leidžianti pasiekti aukštesnę poziciją tarp paieškos sistemos rezultatų. Tai itin svarbu norint pritraukti kuo daugiau potencialių klientų į savo internetinę svetainę. Kitaip, jei potencialus klientas į paieškos sistemos laukelį įvedė frazę susijusią su jūsų teikiamomis paieškomis, jūs norėtumėte, jog tarp pirmų jam rodomų rezultatų būtų jūsų tinklalapis. SEO paslaugos susideda iš trijų etapų.

Pirmas etapas: atliekamas SEO tyrimas ir analizė. Išrenkami ir išanalizuojami raktiniai žodžiai, kurie atitinka verslo veiklos sritį bei yra labiausiai ieškomi interneto vartotojų. Tiksliniai raktažodžiai atveda tikslinę auditoriją į jūsų tinklalapį, tad svarbu juos tinkamai parinkti. Taip pat svarbi konkurentų SEO analizė – visuomet reikia žinoti ką veikia konkurentai, kad būtų galima juos aplenkti.

Antras etapas: vidinė SEO optimizacija. Tai techninės tinklalapio dalies sutvarkymas siekiant, kad tinklalapis būtų gerai indeksuojamas paieškos sistemų. Atsižvelgiant į atliktos raktažodžių analizės rezultatus sutvarkomi, perrašomi arba papildomi tinklalapio tekstai, optimizuojama tinklalapio nuorodų struktūra, paveikslėliai ir atliekami kiti būtini veiksmai.

Trečias ir svarbiausias etapas: išorinė SEO optimizacija. Kuo daugiau svarbių ir pasitikėjimą turinčių žmonių kalba apie įvykį ar reiškinį – tuo labiau į jį atkreipiamas dėmesys ir kyla susidomėjimas. Ta pati žmonių „apkalbų“ analogija taikoma ir paieškos sistemose – kuo daugiau kokybiškų atgalinių nuorodų nukreipta į jūsų tinklalapį – tuo aukštesnę poziciją paieškos sistemose galite išsikovoti. Tačiau reiktų pabrėžti, jog reikalingos kokybiškos nuorodos iš tinklalapių turinčių aukštus reitingus.

SEO optimizacija yra ilgalaikė investicija duodanti realią naudą ilgą laiką, priešingai nei reklama, kuri nustoja vesti klientus vos tik baigiasi reklamos laikas. SEO paslaugos leidžia rezultatais mėgautis daug ilgiau, o nuolat skiriant laiko optimizavimui, pirma vieta tarp paieškos rezultatų garantuota ilgam laikui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *