Klausimas už milijoną – kaip išsirinkti miegmaišį?

Marius avataras

miegmaišis

Kiekviena kelionė sukelia papildomų pasiruošimo rūpesčių, ne išimtis ir iškylos į gamtą, o ypač su nakvyne. Tam jau reikia daugiau laiko, žinių ir patarimų iš patyrusiųjų. Būtina iš anksto žinoti ne tik maršrutą, bet ir nakvynės vietą bei oro sąlygas, kad būtų galima tinkamai pasiruošti. Juk gerai pailsėjus naktį ir dienos sunkumus bus lengviau įveikti. Tad vienas iš svarbiausių nakvynės gamtoje rūpesčių – kaip išsirinkti miegmaišį.

Kadangi įvairių turizmo reikmenų pasiūla didžiulė, būtina žinoti žygio situaciją. Tad visų pirma, labai svarbu metų laikas. Kaip išsirinkti miegmaišį, kuris bus tinkamiausias paprastose klimatinėse sąlygose ar atšiauresnėse? Taigi, miegmaišiai būna skirti nakvynėms gamtoje vasarą ir žiemą, taip pat jų yra universalių, pritaikomų įvairioms, bet ne itin ekstremalioms sąlygoms. Tai yra pačios pirmosios miegmaišių ypatybės, kurias reikia žinoti turistams mėgėjams.

Kita svarbi miegmaišių ypatybė – jų pritaikymas vyrams, moterims ir vaikams. Kadangi vyrų ir moterų komforto temperatūra yra skirtinga, reikia atsižvelgti ir į kelionės bendrakeleivių lytį. Kai kurie miegmaišiai turi pašiltinimus pėdų srityje, kas gali būti aktualu moterims. Jų vidinis sluoksnis gali būti minkštas, švelnus, o išorinis atsparus drėgmei ir šalčiui. Vaikiški miegmaišiai ypatingų savybių gal ir neturi, tačiau gali būti su papildomais priedais, įvairių spalvų, ir, žinoma, lengvi ir patogūs. Kaip išsirinkti miegmaišį, skirtą vyrams, taip pat nėra sudėtinga. Jie taip pat gali būti pasirenkami pagal vidinę medžiagą, užpildų rūšis, termoizoliacines išorinio apvalkalo savybes. Be to, galima pasirinkti ir tinklelius nuo vabzdžių, dvipusius užtrauktukus ir kt. 

Kaip išsirinkti miegmaišį pagal formą? Tai jau skonio bei patogumo reikalas. Miegmaišiai gali būti įprastos stačiakampio formos, o erdvūs ir patogūs voko pavidalo gali būti išskleidžiami ir naudojami kaip antklodės. Gana daug privalumų turi mumijos formos miegmaišiai, dažniausiai su pašiltinimu kojoms, galimybe sutraukti viršutinę dalį kaip kapišoną. Beje, gali būti ir dar viena, iš tiesų kartais reikalinga funkcija, tai miegmaišių sujungimas.

Renkantis miegmaišius, būtina atsižvelgti ir į užpildo rūšis bei struktūrą. Universalieji, tinkami naudoti 2-3 sezonus, bus užpildyti medžiaga, kuri gerai šildo vėsiomis naktimis. Žieminių užpildas gali būti pūkinis, apsaugantis nuo šalčio net ir labai žemų temperatūrų zonose, bei sintetinis, kelių sluoksnių, pasižymintis puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Tiesa, reikia žinoti ir tai, kad natūralieji, žąsų pūkų užpildai gali būti jautrūs drėgmei. Apgalvojus visas būsimo žygio detales, miegmaišio pasirinkimas nebus didelė problema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *