Užsienyje užsidirbti daugiau pavyksta ne visiems

Marius avataras

Posted on :
, ,
darbas

Ne visiems palanki padėtis Lietuvos darbo rinkoje verčia gyventojus rinktis alternatyvas. Dažniausiai tai yra nuolatinis arba trumpalaikis sezoninis darbas užsienyje. Dabar yra populiarėja kryptis į Vokietiją. Ji yra gana arti Lietuvos, o ir darbo pasirinkimas yra gana nemažas žinant situaciją su imigrantais – jie čia sutinkami palankiai. Kaip bebūtų, reikėtų neskubėti rinktis atsitiktinių darbo pasiūlymų. Dažnai galima matyti pasiūlymus su antraštėmis „Gauk darbą Vokietijoje“, tačiau ne visais atvejais, tokie pasiūlymai baigiasi gana laimingai.

Reikia paminėti, kad kai kurios agentūros yra sukčiaujančios. Tai reiškia, kad kai kurios ima didelius mokesčius už „dokumentų paruošimą“, o taip darbo ir nesuranda. Dar liūdnesni scenarijai – žmogus nuvyksta į sutartą vietą ir lieka vienas – nei darbo, nei pagalbos. Tad, renkantis agentūrą, labai svarbu, jog tinkamai įvertintumėte jos patikimumą. Ieškokite atsiliepimų internete, nes jie ir padės apsisaugoti nuo aferų.

Grįžtant prie darbo rinkos temos, pabrėžtina, kad ir Lietuvoje nedarbas mažėja. Na, bet jau kai kuriuose miestuose mažėjimas yra akivaizdus. Užtenka pasižiūrėti  statistikos departamento pateiktus duomenis. Tačiau, kad nedarbas mažėja, tai dar nereiškia, kad situacija Lietuvoje gerėja. Dabar yra paradoksali situacija – žmonių, neturinčių darbo yra nemažai, tačiau jie vis tiek kažkaip išgyvena. Tad klausimas – iš kur jie gauna pajamas. Dažnai atvejais įvardijamas nelegalus darbas už kurį mokama vokeliuose.

Ieškantiems legalaus arbo už kurį būtų mokamas nemažas atlyginimas, tiesiog reikia suprasti, kad didesnė tikimybė uždirbti daugiau yra užsienyje, o ne Lietuvoje. Ten atlyginimų vidurkiai visiškai skirtingi. Paprasčiausiai ten už jokios kvalifikacijos nereikalaujantį darbą mokami gerokai didesni atlyginimai nei Lietuvoje.

Jeigu ieškote darbo užsienyje, kaip jau minėta, reikia kreiptis tik į patikimas agentūras. Aišku, dar geresnis variantas – įsidarbinti per pažįstamus. Kaip bebūtų, norintiems didelio atlyginimo už nekvalifikuotą darbą, reikia suprasti, kad pinigai mokami už darbą, o ne už jo imitavimą. Paprasčiau kalbant, keliaudami dirbti į užsienį, nusiteikite, kad už nieką pinigų jūs negausite. Jeigu dirbsite atmestinai – būsite atleisit be jokių abejonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *