Kodėl santykiai baigiasi nesėkmingai?

Kodėl poros skiriasi – nesugeba atsakyti net ir mokslininkai, nes yra daugybė priežasčių, galinčių nulemti nesėkmingą santuoką. Prieš priimant sprendimą įsipareigoti visam gyvenimui, kiekvienam iš partnerių rekomenduojama giliau pažvelgti į savo norus ir į tai, ko tikimasi iš šio sprendimo. Problema ta, kad dažnais atvejais santuoka inicijuojama apėmus emocijoms, tačiau prieš tai nėra gerai apgalvojamos visos pasekmės. Priežasčių yra ne viena ir ne dvi, bet galima įvardinti keletą esminių, į kurias atsižvelgti reikėtų kiekvienam iš partnerių.

Santuoka iš reikalo dažnais atvejais yra pasmerkta žlugti. Įprasta, kad neretai tuokiamas dėl kažkokių kitų priežasčių, o ne iš meilės. Pavyzdžiui, netikėtai pastojus, santuoka tampa priežastimi – juk tai palengvintų visą biurokratiją registruojant vaiko pavardę, pilietybę ir t.t. Bet, nereikia pamiršti, kad santuoka iš reikalo dažnai baigiasi liūdnai – iš reikalo ir išsiskiriama. Tiesiog tokiais atvejais poros nesijaučia laimingos, žinodamos, kad santuoka įvyko ne iš meilės, o tiesiog iš būtinybės. Laiku bėgant, kad ir menki jausmai, jie gali greitai išblėsti. Tad, net ir nutikus tokiam „netyčiniam“ atvejui, ekspertai pataria neskubėti ir geria apgalvoti ar santuoka kažką išspręs.

Nesėkmingos santuokos priežastimi gali būti ir skubėjimas. Yra daugybė porų, kurios susituokia vos praėjus keliems mėnesiams po pažinties. Pasak ekspertų, santykių pradžia yra viena įdomiausių, nes sutiekia labai daug teigiamų emocijų. Tačiau, atsiranda ir nemaža problema, kuomet toms emocijoms per daug pasiduodama ir priimami labai sudėtingi sprendimai. Neapgalvoja a apie ateitį, o tiesiog galvojama, kad viskas bus gerai ir tiek. Nėra tokios santuokos, kurioje nereikėtų dirbti. Santuoka turi būti puoselėjama. Dėl skubėjimo atsiranda daug nemalonumų – pradeda lysti antrosios pusės ydos ir trūkumai, su kuriais nelabai nori susitaikyti kita pusė. Tai gali būti viena iš priežasčių kodėl santuoka gali griūti labai anksti.

Kita priežastis – rutina. Tai turbūt yra viena dažniausių priežasčių, priverčiančių poras sukti savais keliais. Laikui bėgant, viskas tampa vienoda ir jokių naujų nuotykių nepatiriama. Emocijos tos pačios, todėl natūralu, kad buityje susidaro trintis. Jeigu santykiai nėra puoselėjami, tai tik laiko klausimas kada viskas baigsis.

Galbūt ir jūs galite pasigirti „nelaiminga santuoka“? Jeigu taip, papasakokite savo istoriją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.