LED televizorių naujienos

Marius avataras

Posted on :
,

Kol Lietuvoje LED 3D televizoriai skinasi sau kelią, pasaulyje vyksta savotiškas LED televizorių technologinis sprogimas. Aišku, pirmu smuiku čia groja korėjiečių korporacija Samsung. Kokios gi šios vasaros naujienos?

LED televizoriai yra vadinami taip dėl LED diodų apšviečiamo ekrano. Dėl šios šviesos vaizdas atrodo ryškesnis, puikiai rodo net šviečiant tiesioginiams saulės spinduliams. LED 3D televizoriai veikia dviem rėžimais – 3D ir 2D. Naujausi televizoriai yra tokie galingi, kad gali gyvai transliuojamą 2D vaizdą sudubliuoti ir taip sudaryti 3D vaizdą, tiesa, nelabai „gilų“.

Grįžkime prie naujienų. Šią vasarą Samsung pristatė 75 colių įstrižainės televizorių Samsung ES9000. Šis milžinas yra prigrūstas naujausių technologijų. Viena ryškiausių technologijų yra įmontuota kamera ir galimybė valdyti judesiu. Ne, Kinnect‘o prijungti nereikia, viskas jau yra pačiame televizoriuje. Aišku, jame yra ir vienas populiariausių pasaulio žaidimų Angry Birds, valdomas judesiu. Iš tiesų nerealus dalykas. Aišku, kaina irgi nereali – 10 000 JAV dolerių (apie 26 tūkstančius litų).

Dar vienas modelis dar tik pristatytas Pietų Korėjoje, bet irgi žada savotišką revoliuciją LED TV rinkoje. Samsung ES9500 yra su 75 colių įstrižainės OLED ekranu (OLED yra kita technologija, kai vaizdas sudaromas iš skirtingų spalvų ekrano paviršiuje. Spalvos išgaunamos veikiant organinį ekraną skirtinga elektros srove) turi irgi keletą labai įdomių funkcijų. Viena jų leidžia dviems žmonėms vienu metu žiūrėti skirtingas programas per 3D akinius. Jau galima įsivaizduoti vaizdelį, kaip žmona žiūri savo TV serialą, o šalia sėdi jos vyras ir žiūri krepšinį.

Grįžkime į Lietuvą. Čia naujienos yra gana paprastos – LED TV ir toliau pinga kas mėnesį. Prieš dvejus metus pirktas LCD televizorius kainavo tiek pat, kiek LED televizorius dabar, arba mažesnės įstrižainės 3D LED TV. Tereikia tik sekti parduotuvių akcijas ir televizorius pagal jūsų poreikius gali būti įsigytas už pora tūkstančių litų. Ateityje jie tik pigs, tikrai ne brangs.

LED televizoriai vis dar gaminami ir naujos technologijos pritaikomos būtent jiems. Įvairūs šaltiniai teigia, kad LCD televizorių rinka pasaulyje yra 75 procentai ir mažėja, pozicijas po truputį užleisdama LED ir, greičiausiai jau nuo kitų metų, OLED ar net AMOLED televizoriams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *